Apple

Apple nečakane odmietol aplikáciu Steam Link. Čaká nás nová kauza?

Spoločnosť Valve, ktorá stojí za dnes fenomenálnou a veľmi obľúbenou službou Steam, začiatkom tohto mesiaca oznámila, že prinesie možnosť hrania PC a Mac hier aj na smartfónoch či tabletoch, a to za pomoci aplikácie Steam Link. Tá bola už pred pár dňami vypustená pre systém Android a vývojári aplikácie sľúbili, že sa čoskoro dostaví aj na platformu iOS.

Žiaľ, aplikácia Steam Link bola spoločnosťou Apple veľmi nečakane odmietnutá. Americká spoločnosť najprv aplikácia schválila, no neskôr došlo k jej zamietnutiu. Aj napriek tomu, že sa tím spoločnosti Valve odvolal a jablčnej spoločnosti vysvetlil, prečo má byť táto aplikácia schválená, Apple ju aj tak odmietol akceptovať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Valve smúti, používatelia Steamu sú sklamaní a Apple má žolíka

Zahraničný server upozorňuje, že aplikácia Steam Link bola schválená ešte v pondelok 7. mája, pričom vo štvrtok 9. mája už bola zamietnutá. Jablčnej spoločnosti sa údajne nepáči systém, akým táto aplikácia funguje. Valve sa Applu rozhodlo situáciu vysvetliť a zároveň jablčnej spoločnosti dodalo informácie o tom, že Steam Link funguje ako vzdialená pracovná plocha prostredníctvom internetového pripojenia.

Aplikácia Steam Link umožňuje užívateľom streamovať svoje hry z ich knižnice do mobilného zariadenia. Teraz však spoločnosť Valve musí čakať na ďalšiu odozvu, pretože to určite nie je dobrou správou pre hráčov a zároveň používateľov iOS platformy, že sa jablčná spoločnosť uchýlila k takémuto rozhodnutiu. Môžeme očakávať, že sa budú chcieť ešte obe strany dohodnúť a aplikácia môže byť dostupná o pár týždňov či mesiacov (ak dôjde k dohode).

Zdroj: phonearena.com ilustračný obrázok: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close