AppleSpravodajstvo

Apple dostal pokutu vo výške 25 miliónov € za účelové spomaľovanie zariadení iPhone

Obvinenia spoločnosti s pred dvoch rokov majú dohru. Francúzske úrady udelili spoločnosti Apple nemalú pokutu

Pamätáte si ešte na prípad spred dvoch rokov, kedy bola spoločnosť Apple obvinená z účelového spomaľovania starších zariadení iPhone? Ak áno, určite vás neprekvapí najnovšia správa priamo z francúzskych regulačných úradov, ktoré len nedávno udelili spoločnosti Apple nemalú pokutu. O uzatvorení prípadu francúzskymi úradmi informoval zahraničný portál MSPowerUser.

Pokuta vo výške 25 miliónov eur

Francúzske Generálne riaditeľstvo pre hospodársku súťaž, spotrebu a vymáhanie práva, ďalej ako DGCCRF, len nedávno uzatvorilo dlhoročné vyšetrovanie a spoločnosti Apple udelilo nemalú pokutu vo výške 25 miliónov eur. Francúzske úrady informujú, že pokuta bola spoločnosti Apple udelená z dôvodu účelového spomaľovania starších zariadení aktualizáciami iOS 10.2.1 a 11.2.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zariadenia po inštalácii týchto aktualizácií značne znížili výkon, čo sa odzrkadlilo v ich celkovom spomalení. Spoločnosť pritom svojich zákazníkov o spomaľovaní vopred neupozornila. Ďalším problémom bolo aj znemožnenie spätnej aktualizácie na predošlú systémovú verziu.

Spoločnosť Apple so zaplatením pokuty údajne súhlasila, no ku téme sa ešte nevyjadrila. Spomínaný zahraničný portál ale informuje, že spoločnosť Apple plánuje v najbližších hodinách / dňoch vydať tlačové vyhlásenie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close