APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows

Aplikácia Netflix pre Windows 10 konečne obdržala podporu HDR

Aplikácia Netflix konečne obdržala podporu stremovaného HDR videa. Zmena sa týka aj desktopovej aplikácie, aj samotného prehliadača Microsoft Edge pre Windows 10. Používatelia tejto populárnej aplikácie na herných konzolách Xbox One, si lepšiu kvalitu streamovaných filmov a seriálov užívajú už dlhšiu dobu, no na hlavnú fanúšikovskú základňu sa spoločnosť zamerala až o čosi neskôr. High Dynamic Range (HDR) rozširuje farebné rozhranie videí, zvyšuje kontrast a poskytuje lepšiu prehľadnosť medzi tieňmi a zvýraznenými prvkami. Pre lajkov, vďaka HDR je stremované video o čosi krajšie.

Funkcia je dostupná iba na vybraných zariadeniach

Funkcia prehrávania HDR videí je momentálne dostupná iba pre používateľov účtov s Netflix premium plánom, no používateľ musí mať aj podporovaný typ zariadenia. Na lacnom notebooku si film z Netflixu v HDR určite nepozriete. „Táto funkcia je vyvrcholením viacročnej spolupráce medzi Netflixom a viacerými partnermi. Podporované sú zariadenia s procesormi Intel Core 7. generácie a novšie, poprípade aj staršie počítače s podobne výkonným procesorom. Vyšší výkon je potrebný pre prehrávanie Netflix HDR10 kódov. Navyše spoločnosti Intel aj Nvidia vytvárajú grafické čipy, ktoré používajú 10 bitov na kanál pre každú RGB farbu, kvôli čomu sa zvyšuje celý farebný rozsah. Kvôli tomu sa Netflix s Microsoftom rozhodli priniesť funkciu HDR aj pre používateľov Windowsu 10 s vyššie spomenutými technickými požiadavkami,“ píše sa v blogu streamovacej služby Netflix.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Obmedzenie sa týka aj verzie systému Windows 10

Ku všetkým technickým požiadavkám si Netflix nárokuje ešte jednu špeciálnu požiadavku. Používatelia musia mať nainštalovanú najnovšiu verziu operačného systému Windows 10 Fall Creators Update. Staršie verzie túto funkciu nebudú podporovať a tým pádom budú premium používatelia so starším systémom o túto funkciu ukrátení. Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí spĺňajú všetky vyššie spomenuté požiadavky, môžete sa už teraz tešiť na kopu seriálov a filmov, ktoré sú v službe Netflix dostupné v HDR. Príjemnú zábavu.

Netflix
Netflix
Developer: Netflix, Inc.
Price: Free

Zdroj: Netflix

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close