APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows 10 Mobile

Aplikácia Fotografie pre Windows 10 Mobile obdržala veľkú aktualizáciu

Operačný systém Windows 10 Mobile už celkom dlhú dobu nie je prioritou pre Microsoft. Medzi používateľov sa už celkom dlhú dobu nedostal žiadny nový build, a zrejme sa už žiadny ani nedostane. V prípade aplikácií od Microsoftu, je táto situácia práve opačná. Microsoft sa snaží väčšinu aplikácií udržiavať pri „živote“, keďže vo väčšine prípadov sa jedná o UWP aplikácie, ktoré musia byť na rôznych platformách aspoň čiastočne podobné. Jednou zo stále vyvíjaných aplikácií je práve aplikácia Fotografie, ktorá len pred pár hodinami obdržala celkom veľkú aktualizáciu, ktorá používateľom Windows smartfónov uľahčí niektoré procesy a úpravy fotografií.

Aplikácia sa konečne podobá na klasickú desktopovú verziu

Windows 10 Mobile Insideri zahrnutí vo Fast Ringu obdržali novú aktualizáciu klasickej aplikácie Fotografie. Aktualizácia zvýšila číslo verzie aplikácie na 18011.13438.0 a priniesla množstvo noviniek. Aplikácia sa konečne o čosi viac podobá na jej desktopovú verziu, nie len z hľadiska dizajnu, ale aj funkčnej stránke.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nové nástroje na editovanie!

Okrem dizajnu a usporiadania, ktoré pripomínajú aplikáciu pre PC, môžu používatelia systému Windows 10 Mobile teraz využívať nové nástroje na editovanie, ako napríklad Improve a Rule. K dispozícii je aj možnosť kreslenia a písania textu priamo do obrázkov. V aplikácií sa po novom nachádza aj tlačidlo pre prehrávanie videa a režim zobrazenia na celú obrazovku.

Zdroj: Onmsft.com

Aktualizácia znížila výkon aplikácie

Bohužiaľ, s dobrými správami väčšinou prichádzajú aj zlé správy o nedostatkoch. Mnoho Insiderov sa po prvých hodinách sťažuje na zlý výkon aplikácie a jej občasné sekanie. Majme aj na pamäti, že sa stále jedná o Insider verziu a Microsoft by mal tento problém v budúcnosti opraviť, teda dúfajme že sa tak naozaj stane.

Microsoft Photos
Microsoft Photos
Price: Free

Zdroj: onmsft.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close