SpravodajstvoTechnológie

„Android medzi robotmi“, takto opisuje Boston Dynamics robopsa SpotMini. Už čoskoro sa ocitne v predaji, kúpili by ste si ho?

O novom prírastku do rodiny robotov od spoločnosti Boston Dynamics sme vás informovali len nedávno a po pár dňoch prišli predstavitelia s ďalšou podstatnou informáciou. Zrejme najznámejší robopes na svete, pochádzajúci priamo z výrobne Boston Dynamics – SpotMini, sa už čoskoro dostane do predaja a zakúpiť si ho bude môcť naozaj každý. O svojich komerčných plánoch infor21ovala spoločnosť ešte počas minulého roka na predstavovaní nových startupov, ktoré organizoval zahraničný portál Techcrunch. Plány spoločnosti sa ale definitívne naplnili.

Výroba sa začne už tento rok

Ešte minulý rok zaznela informácia o tom, že spoločnosť plánuje výrobu spustiť už v roku 2019. Najnovšie informácie tieto plány potvrdzujú a ich výroba by sa mala začať už počas letných mesiacov. V tomto roku plánuje spoločnosť vyrobiť až 100 robotov SpotMini.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najlepší z najlepších

Nová „domovská“ verzia má byť podľa najnovších informácií vybavená prepracovanejšími komponentmi, ktoré majú zvýšiť mieru spoľahlivosti. Má ísť napríklad o lepší povrch, ktorý má zabezpečiť lepšiu ochranu robota pri pádoch. Ďalším dodatkom majú byť kamery na každej strane robota, ktorých úlohou je lepšie pozorovať okolie, aby nedošlo ku zbytočným nehodám, či nebodaj poškodeniam.

Android medzi robotmi

Na oficiálnom oznámení masovej verzie taktiež zaznela jedna zaujímavá myšlienka a zároveň predstava generálneho riaditeľa, ktorý dúfa v to, že „SpotMini sa raz stane Androidom vo svete robotov.“ Jeho víziou totižto je, aby v budúcnosti mohli vývojári aplikácií vytvárať vlastné aplikácie, ktoré by z robotov spravili naozajstných pomocníkov.

Cenu žiaľ zatiaľ nepoznáme

Bohužiaľ, cenu robota SpotMini sme sa na podujatí nedozvedeli. I keď taká otázka na podujatí padla, CEO Boston Dynamics uviedol, že bližšie informácie o cene a bližších dátumoch dostupnosti sa dozvieme až behom leta.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok (Youtube – Boston Dynamics)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close