ANDROIDZariadenia

Android 9 Pie sa na vlajkové lode Samsungu dostane začiatkom roku 2019

Chystá si spoločnosť Samsung pre majiteľov vlajkových lodí malé prekvapenie? Najnovšie informácie naznačujú, že na vlajkové lode sa operačný systém Android 9 Pie dostane už začiatkom budúceho roka. V porovnaní s niektorými inými značkami sa jedná o výrazné oneskorenie, no v prípade spoločnosti Samsung sa jedná o bežnú záležitosť.

Aktualizácia sa spomína v aplikácií Samsung+

O blížiacej sa veľkej aktualizácii operačného systému pre vlajkové lode Samsungu sa najnovšie píše v aplikácii Samsung+. Plánom spoločnosti Samsung je novú aktualizáciu operačného systému, spoločne so Samsung Experience 10, sprístupniť už začiatkom budúceho roku. Samozrejme, Samsung nesmie medzičasom zmeniť plány, čo je u tejto spoločnosti v prípade aktualizácií dosť častý jav.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Do testovania sa dostane už v najbližších dňoch

Samsung prináša dobré správy aj majiteľom najnovších smartfónov, ktorí sa plánujú zapojiť do beta testovania nového Androidu a novej nadstavby od Samsungu. Upozorňujeme, že beta testovanie nového operačného systému vo väčšine prípadov spôsobuje nemalé vrásky na čele. V beta verziách nových aktualizácií večne niečo nefunguje, kvôli čomu musíte spoločnosti neustále posielať reporty na dané problémy, poprípade na celkovú funkčnosť systému. Pokiaľ ale patríte medzi ľudí s pevnými nervami, do beta testovania nového Androidu 9 Pie sa budete môcť zapojiť už behom nasledujúcich dní.

Čo prinesie nový Android a nadstavba?

Android 9 Pie priniesol mnoho noviniek a väčšina z nich by sa mala dostať aj do finálnej verzie systému pre najnovšie Samsung smartfóny. Nová nadstavba Samsung Experience 10 by mala ale nový Android ešte o čosi vylepšiť. Medzi hlavné vylepšenia môžeme určite zaradiť tmavý režim v celom systéme ako aj aktualizovaný režim na Always on displeji.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Youtube – Samsung)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close