ANDROIDSpravodajstvo

Android 11 po rokoch odstráni nezmyselnú limitáciu maximálnej veľkosti videa

Zmena bola očakávaná už pred niekoľkými rokmi, no vývojári Androidu sa ku tejto zmene zjavne príliš nemali

Kvalita fotografií a videí na smartfónoch každým rokom rastie priam raketovou rýchlosťou. Natáčania videa v 4K kvalite je už bežnou záležitosťou, pričom medzi top smartfóny začína pomaly ale isto prichádzať aj stále pomerne čerstvé 8K rozlíšenie. V praxi to teda znamená, že sa úmerne zväčšuje aj veľkosť nahrávaného videa, ktoré má častokrát hneď niekoľko GB. Majitelia smartfónov s operačným systémom Android sa však už roky stýkajú s nezmyselným nastavením, kvôli ktorému majú doslova chaos v úložisku.

Nezmyselný limit pre veľkosť videa je na odchode

V prípade, že radi natáčate video na váš smartfón, určite ste sa stretli s tým, že vo výsledku sa váš záznam rozdelil na niekoľko kratších a dátovo menej objemných videí. Mobilný operačný systém Android totižto obsahuje už pomerne archaické nastavenie, ktoré neumožňuje nahrávanie kontinuálneho videa, ktoré by presiahlo veľkosť 4GB. Pôvodným zámerom bolo obmedzenie veľkosti videa z viacerých príčin, pričom bežné SD karty formátované ako FAT32 by jednorázovo väčšie súbory ani nezvládali. Podobne sa v minulosti ani neočakával tak rýchly nárast v nahrávaní kvality videa.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Keďže sme už v omnoho modernejšej dobe, kedy dávame pomaly ale isto zbohom aj SD kartám v smartfónoch, vývojári Androidu konečne plánujú siahnuť po inom technickom riešení, keďže nahrávanie 4K videa na 30 fps, či dokonca 60 fps je realitou a limit 4GB presiahnete na takmer akomkoľvek smartfóne za pár desiatok minút, pri ešte vyššom rozlíšení za doslova pár minút natáčania videa.

Ako informuje portál XDA-Developers, vyzerá to tak, že maximálny limit pre veľkosť jedného videa bude už v novom Androide 11 minulosťou. Ako na určených stránkach uvádzajú samotní vývojári, podarilo sa im vytvoriť súbor s maximálnou veľkosťou až 32 GB, pričom v separátnom teste sa im podarilo zaplniť aj úplne celé interné úložisko testovaného zariadenia. Ako neskôr informoval už spomínaný portál XDA-Developers, odstránenie limitu pre maximálnu veľkosť videa bolo odstránené už v rámci prvej Android 11 Beta verzie, no momentálne iba pre vybrané aplikácie Fotoaparátu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close