Spravodajstvo

Americký prezident má strach z autonómnych áut: „Nemôžete zastaviť tú sk*** vec“

71% Američanov neverí autonómnym automobilom. Na ich čele stojí americký prezident, Donald Trump, ktorý utrúsil niekoľko poznámok na technológiu autonómnych vozidiel. S reportom prišiel portál Futurism.com, ktorý sa odvoláva na dáta Axios-u.

Trump autonómnym autám jednoducho neverí

Autonómne vozidlá, či chceme alebo nie tak jedného dňa plnohodnotne nahradia aktuálne autá. Dovolíme si tvrdiť, že dnešné detí 90-rokov sa s veľkou pravdepodobnosťou dožijú „generačnej“ obmeny automobilov za plne nezávislé autá, vrátane dopravných systémov, ktoré ich budú koordinovať. Jednou zo spoločností, ktoré sú v tejto oblasti priekopníkmi je spoločnosť Tesla, za ktorou stojí jeden z najväčších vizionárov súčasnosti, Elon Musk. Pre jedného z členov z Golf Klubu, podľa Axiosu Donald Trump povedal:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Áno, je to v pohode, ale nikdy by som nesadol do autonómneho auta… Neverím počítaču, že by ma odviezol.“

Oficiálne postoje sa však nesú v pozitívnom duchu

Trumpové komentáre k nezávislým autám sú pre mnohých prekvapivými. Dôvodom je, že jeho administratíva totiž prichádza s opatreniami, ktoré zmierňujú regulácie dotýkajúce sa vývoja a testovania autonómnych vozidiel. O to viac prekvapil komentár:

„…viete si predstaviť, že sedíte v aute na zadnom sedla a všetky tieto auta behajú na okolo a vy ich nemôže k*** zastaviť?“

Zdroj: Futurism.com, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close