Spravodajstvo

Americké ministerstvo obrany prechádza na Windows 10 a Azure

Microsoft je pravdepodobne na ceste k ďalšiemu úspechu na americkom oddelení obrany, v prípade, že veríme bývalému riaditeľovi oddelenia informačných technológií, Terrymu Halvorsenovi. Halvorsen si myslí, že pentagonské Joint Regional Security Stacks prechádzajú na „najmodernejšie technológie“ ako Windows 10 a technológie založené viac na cloudovom systéme, čím sa zníži množstvo fyzických serverov. Oddelenie je už uprostred upgradu asi štyroch miliónov zariadení na systém Windows 10.

Tento krok môže tiež umožniť existujúcim serverom a bezpečnostným nástrojom vymeniť firewally. Halvorsen poznamenal:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Je to prvýkrát, čo sme toto všetko urobili na úplne dostupných zariadeniach. To je veľká zmena kultúry a myslím si, že pretrvá…
Mám na mysli veľké množstvo. Šesť, sedem – dokonca až 800 firewallov. JRSS zjednodušuje sieťové štruktúry, a robí to preto, aby bolo lepšie vidieť, čo sa navôkol deje.“

Rýchlejšia modernizácia

Halvorsen vysvetlil, že zhruba 90% operačných systémov ministerstva obrany bude pracovať na Windows 10 a tiež zdôraznil, že oddelenie by sa malo „dať do pohybu rýchlosťou, akou sa bude vyvíjať aj priemysel“. Počítačoví odborníci tvrdia, že „modernizácia“ len pomocou vládnych systémov často trvá tak dlho, že kým sa aktualizácie dokončia, sú už zastarané.

Zdroj: StartItUp

To nie je prvýkrát, čo americká vláda prejavila záujem o technológie od Microsoftu; oddelenie obrany nedávno poctilo spoločnosť lukratívnou zmluvou za špecializovanú technickú podporu za 927 miliónov dolárov. Microsoft tiež získal jeden z najväčších komerčných cloudových kontraktov v histórii oddelenia obrany v roku 2015.

Zdroj: neowinet

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close