ANDROIDAppleSpravodajstvo

Aký operačný systém používa vo svojom smartfóne Bill Gates a prečo?

Bill Gates prezradil, ktorý operačný systém preferuje a prečo.

Súboj medzi Android a iOS používateľmi je ako nekonečný príbeh. Zatiaľ, čo Android používatelia hovoria, že ich systém je najlepším, tak iOS používatelia si doťahujú Android používateľov, že opak je pravdou. Aký operačný systém používa však vo svojom smartfóne Bill Gates, zakladateľ Microsoftu?

Gates v rámci rozhovoru v rámci platformy Clubhouse prezradil, že viac preferuje Android, pred iOS. Dôvodom prečo je, že ide o „viac flexibilné“ zariadenia, píše portál 9to5mac, ktorý upozorňuje na túto tému.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Android, či iOS? Bill Gates preferuje OS od Google

Gates to prezradil v rámci rozhovoru s Andrew Rossov Rokinom, ktorý sa ho zo zvedavosti opýtal, aký operačný systém preferuje. Odpoveď na túto otázku ho zaujíma hlavne preto, že v minulosti hovoril o tom, že používa Android smartfón, tak či sa medzičasom nezmenili jeho preferencie.

Zakladateľ spoločnosti Microsoft následne v reakcii na to vysvetlil, že stále dáva prednosť operačnému systému od spoločnosti Google, pred operačným systémom od Apple. Avšak dodal, že stále si necháva v zásuvke aj iPhone.

„Vlastne používam telefón s Androidom. Pretože chcem mať o všetkom prehľad. Často sa však hrám s iPhonmi, ale smartfón, ktorý nosím so sebou, je  Android. Niektorí z výrobcov Androidu predinštalovávajú softvér spoločnosti Microsoft spôsobom, ktorý mi vyhovuje. Sú flexibilnejší v spôsobe prepojenia softvéru s operačným systémom. Takže na to som si nakoniec zvykol.“ uviedol Gates.

Ako sa hovorí, tak zvyk je „železná košeľa“. Mimochodom, rovnako ako na Android, tak aj na iOS platforme môžete stiahnuť Microsoft aplikácie, a rovnako si ich môžete prednastaviť, ako predvolené.

Mimochodom, aký operačný systém  používate vy vo svojom smartfóne a prečo? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close