SpravodajstvoWindows

Aktualizujte Váš Windows čo najskôr. V systéme sa prednedávnom objavila závažná bezpečnostná chyba

Microsoft pred pár hodinami do obehu vypustil mimoriadnu bezpečnostnú aktualizáciu. Tá sa týka všetkých operačných systémov Windows. V systéme sa totižto iba pred pár dňami objavila naozaj závažná chyba, vďaka ktorej bol Váš počítač a dáta vystavené naozaj vysokému riziku. Najnovšia aktualizácia slúži ako záplatu na chybu, ktorá bola objavená v samotnom Malware Protection Engine.

Zraniteľné sú takmer všetky verzie Windowsu

Chyba bola podľa najnovších informácií objavená vo všetkých novších vydania operačného systému Windows, presnejšie ide o verzie Windows 7, Windows 8.1, Windows 10, Windows RT 8.1 a Windows Server. Chyba v Malware Protection Engine ohrozuje takmer všetky procesy aplikácie Windows Defender, ktorá má používateľov uchrániť pred škodlivým kódom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Pokiaľ má napadnutý Anti-malwareový softvér zapnutú ochranu v reálnom čase, Microsoft Malware Protection Engine preskenuje stiahnuté súbory úplne automaticky, čo v krajnom prípade môže viesť v úspešné nabúranie sa do systému.“

Antivírusy aj Windows Defender si nič nevšimnú

Akonáhle je stiahnutý súbor vytvorený správne, nepomôže Vám ani kvalitný antivírus. Pri zapnutom automatickom skenovaní sa špeciálny súbor ihneď rozbalí, no antivírus o tomto čine vôbec netuší. Tým pádom mu dá zelenú a Váš systém je plne v rukách hackerov, ktorí majú prístup ku všetkým dátam na Vašom počítači a nad Windowsom majú plnú kontrolu. Špeciálny súbor môže byť súčasťou emailov a tí menej pozorní si ho ani len nevšimnú.

Pokiaľ nemáte zapnutú kontrolu v reálnom čase, aj tak nemáte vyhraté. Súbor si počkal na najbližší sken systému a tým pádom mohol byť spustený až po niekoľkých hodinách, no pokiaľ nemáte žiadny antivírus, ste v podstate v bezpečí. (samozrejme, iba proti tomuto typu útoku)

Aktualizáciu si stiahnite čo najskôr

Mimoriadna bezpečnostná aktualizácia má zabrániť potencionálnemu úniku informácií a má odstrániť chybu v Malware Protection Engine. Microsoft zároveň podotýka, že napadnutých bolo naozaj malé množstvo počítačov, keďže technici pracovali naozaj rýchlo a nový spôsob napadnutia sa nijako výrazne nerozšíril. Samozrejme, bezpečnostnú aktualizáciu si tak či tak stiahnite čo najskôr a nevystavujte sa zbytočnému riziku.

Zdroj: windowslatest.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close