APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Aktualizácia aplikácie OneNote pre Windows 10 prináša nové funkcie

Pred mesiacom sme sa od Microsoftu dozvedeli, že sa pripravuje veľké vylepšenie aplikácie OneNote. Hlavným cieľom spoločnosti je vylepšiť prístupnosť a ponúknuť jednotný vzhľad aplikácie na všetkých platformách. Microsoft prednedávnom začal testovanie vylepšení a nového dizajnu aplikácie s Windows Insidermi. Avšak aktualizácia aplikácie OneNote je už teraz dostupná vo Windows Store.

Vylepšený dizajn aplikácie OneNote uľahčuje najmä orientovanie sa v aplikácií pomocou klávesnice. Toto vylepšenie je veľkou výhodou pri používaní snímania obsahu obrazovky. Avšak najlepšou správou je, už vyššie spomínané jednotné zobrazovanie poznámok a kresieb v dokumentoch na všetkých platformách. Už sa vám nikdy nestane že budú kresby alebo poznámky v dokumentoch väčšie ako samotný dokument, alebo, že budú naopak nečitateľné.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V najnovšej verzií aplikácie OneNote sa taktiež nachádza nemalé množstvo nových funkcií. Za zmienku stojí hlavne pomocník Tell Me (povedz mi), ktorého poznáme z ostatných aplikácií Office aplikácií. Pomocník Tell Me sa odteraz nachádza priamo v aplikácií. Ďalšími zaujímavými funkciami je napríklad rýchle hľadanie akéhokoľvek slova v dokumente pomocou klávesovej skratky Ctrl + F alebo zoznam všetkých vykonaných zmien v zdieľaných dokumentoch. Odteraz budete mať vo svojich dokumentoch oveľa lepší prehľad, keďže v najnovšej aktualizácií sa nachádza možnosť zmeniť farbu vášho dokumentu alebo nastavenie „prezývky“ dokumentu.

V budúcnosti budú tieto nové funkcie zapnuté automaticky, ale keďže sa zatiaľ jedná iba o „experimentálne“ funkcie, budete si ich musieť zapnúť manuálne (Nastavenia > Možnosti > OneNote Preview). Akonáhle zapnete všetky tieto funkcie, reštartujte svoju aplikáciu. Po reštartovaní by mali byť všetky nové funkcie aktivované

OneNote for Windows 10
OneNote for Windows 10

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close