Excel návodySpravodajstvo

Ako vypočítať rozdiel medzi dvomi dátumami v Exceli | NÁVOD

Chceli ste niekedy rýchlo zistiť koľko dní alebo koľko týždňov ubehlo medzi dvomi dátumami? Aj takúto funkciu ponúka populárny Excel od Microsoftu. Poďme sa na ňu pozrieť bližšie.

Ako vypočítať rozdiel v dňoch v Exceli

Pre výpočet rozdielu dní v Exceli je možné použiť jednoduchú funkciu „DATEIF“. Ako môžete vidieť na obrázku nižšie tak do prvej bunky je potrebné vložiť počiatočný dátum, do druhej bunky vložte zas konečný dátum. V rámci tretej bunky vložte vzorec, v našom prípade je to konkrétne: „=DATEDIF(A2;B2;“d“)“.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: vlastný

Ako vypočítať rozdiel v týždňoch  v Exceli

Postup je v princípe rovnaký až na jeden rozdiel. Vložíte do dvoch rozdielnych riadkov dátumy do tretie vpíšete rovnaký vzorec, avšak na konci bude delenie siedmimi. Vzorec vo finále by mal vyzerať nasledovne: „=DATEDIF(A2;B2;“d“)/7“.“ PS: aby vám ste dostalo ako výsledok pekné a ucelené číslo nezabudnite formátovať výslednú bunku na typ „Číslo“ (pravou myšou kliknite na bunku. Potom kliknite na možnosť „Formátovať bunko ako…“).

Zdroj: vlastný

Ako vypočítať rozdiel v mesiacoch a v rokoch v Exceli

Princíp je rovnaký ako pri predošlom výpočte. Premenu tu však tvorí v rámci vzorca písmeno „d“, ktoré je potrebné zameniť za „m“ v prípade výpočtu mesiacov alebo za „y“ v prípade výpočtu rokov.

Zdroj: vlastný

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close