SpravodajstvoTechnológie

Ako Elon Musk mení svet, v ktorom žijeme? #1

Predstavme si tri jeho spoločnosti, ktoré nám už dnes prinášajú vízie lepšej budúcnosti

Elon Musk, šéf automobilovej spoločnosti Tesla a súkromnej vesmírnej spoločnosti SpaceX, je muž s jasnou víziou. Okrem plánu kolonizovať Mars prináša aj zariadenie Neuralink, ktoré by mohlo byť „liekom“ pre ľudí trpiacich paralýzou, rôznymi závislosťami a podobne.  Jeho spoločnosti prinášajú revolučné inovácie v oblastiach využitia energie, cestovania, či komunikácie. Dnes sa pozrieme na tri spoločnosti, ktoré nás svojimi inováciami vedú k lepšej budúcnosti.

Tesla

Prvou spoločnosťou, na ktorú sa video pozrelo, je jeho automobilová spoločnosť Tesla. Tej sa nedávno podarilo predbehnúť Toyotu, stala sa najhodnotnejšou automobilovou spoločnosťou. Musk venuje tejto spoločnosti najviac času a za 17 rokov od jej založenia dosiahla spoločnosť úspechy, ktoré nemajú konkurenciu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Tesla Model Y
Zdroj: tesla.com

Čo sa týka budúcnosti, Tesla sa snaží už dnes zdokonaľovať svoju technológiu autonómneho riadenia vozidla, ktorá bude dostupná na všetkých autách budúcnosti. Musk verí, že v budúcnosti budú k dispozícii jedine vozidlá s automatickým riadením, kvôli tomu, aby sa eliminoval faktor ľudských pochybení.

Solar City

Solar City je projektom, ktorý Tesla získala už v roku 2016. Musk oživil krachujúcu spoločnosť na výrobu solárnych panelov, kvôli jeho vízii o planéte bez uhlíkovej stopy. Existuje mnoho spoločností, ktoré sa zameriavajú na výrobu solárnych panelov, avšak Solar City sa zameriavalo na bežného spotrebiteľa. Príkladom sú solárne škridle, ktoré môžu byť nainštalované na strechu domu rýchlejšie, než ktorýkoľvek produkt konkurencie a stoja približne rovnako, ako iné strechy so solárnymi panelmi.

Hyperloop

Väčšina konceptov, ktoré zachytávajú dopravu budúcnosti, sa točia okolo vzduchu. Vznikajú prvé prototypy lietajúcich áut, alebo jetpackov. Musk avšak prináša úplne opačný pohľad na budúcnosť. Čo ak by sme sa namiesto vzduchu presunuli pod zem? Muskov koncept Hyperloopu by mal byť niečo medzi nadzvukovým lietadlom Concord, elektromagnetickou zbraňou a vzdušným hokejom.

Kvázi vlakové kapsule by cestovali v nízkotlakových trubiciach. Podporované by boli vzduchom a zrýchľovali by pomocou magnetov. Vďaka unikátnym trubiciam by kapsule cestovali v prostredí, kde nie je žiadne trenie, či odpor vzduchu. Vďaka tomu umožnia kapsule dosiahnuť rýchlosť až 600 km/h.

V ďalších častiach Ako Elon Musk mení svet, v ktorom žijeme, sa pozrieme na ďalšie inovatívne spoločnosti vrátane spoločnosti Neuralink.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close