HuaweiSpravodajstvo

Ako dlho trvá vyrobiť jeden smartfón? Huawei sa za 5 rokov posunul neuveriteľne dopredu

Zatiaľ čo v roku 2015 obsluhovalo jednu výrobnú linku 97 ľudí, tak dnes to je už len 14

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako dlho trvá vyrobiť jeden smartfón? Nuž, ako taký pohľad prináša do tejto témy viceprezident spoločnosti Huawei China Cloud and Computing, Shi Yaohong. Ten počas konferencie Changsha Cyber Security & Intelligent Manufacturing Conference in China prezradil, že jeden smartfón trvá vyrobiť len niekoľko sekúnd. Na tému upozorňuje portál ithome.com.

V porovnaní s rokom 2015 to trvá nesmierne krátko

Vyjadrenia popredného predstaviteľa spoločnosti Huawei, Shi Yaohonga, prinášajú viac svetla do problematiky výrobného procesu nových smartfónov. Prezradil, že v roku 2015 výroba jedného smartfónu v priemere trvala 10 minút. Dnes je to už len 27 sekúnd. Môžeme tak hovoriť o skokovom skrátený času potrebného na výrobu jedného zariadenia v priebehu niekoľkých rokov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Yaohong ďalej prezradil, že interná výrobná architektúra spoločnosti Huawei sa volá One Cloud, Two Cores, Three Streams a Four Technology. Doplnená je ešte o oblasti Syngery/Integration a Intellligence.

One Cloud – Prostredníctvom systému Manufacturing Execution System (MES) spoločnosť Huawei rozšírila dodávateľský a odberateľský reťazec o výrobu ako jadro výrobného procesu nových zariadení. Okrem iného  do tejto oblasti patria ešte čiastkové úlohy ako zásobovanie, obstarávanie, výskum a vývoj.

Two Cores – Ide o úsilie o dokonalosť a plné využitie inteligencie pri výrobe produktov.

Three Streams – Ide o tok údajov a informácií od vývojového tímu až po výrobný proces.

Four Technology – Vybudovanie digitálnej „novej infraštruktúry“ pomocou štyroch technológií internetu vecí, veľkých dát, umelej inteligencie a cloud computingu.

Syngery/Integration – Spolupráca so zákazníckym dopytom, dizajn a výrobná integrácia, spolupráca s dodávateľmi, spolupráca s objednávkami a výrobou, či outsourcingová spolupráca.

Intelligence – Ide o inteligentné produkty, inteligentné plánovanie, inteligentná logistika, inteligentné vybavenie a výrobné linky, a ďalšie.

Tento výrobný proces, ktorý je napríklad aplikovaný v prípade výroby zariadení z produktovej rady Mate 40, okrem úspory času, priniesol aj redukciu potreby pracovnej sily. V roku 2015 bolo potrebných 97 ľudí na výrobnej linke, dnes je to už len 14. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close