Ak túto funkciu nepozastavíte, Google bude neustále sledovať vašu polohu
Hoci vypnete funkciu histórie ukladania vašej polohy, tak Google, pokiaľ nepozastavíte sledovanie vašej aktivity v aplikáciách a na webe, bude k vašej polohe pristupovať i naďalej.
Možno si myslíte, že vypnutím funkcie História polohy prostredníctvom nastavení myactivity.google.com, obmedzíte Google v tom, aby sledoval váš pohyb. Spoločnosť Google hovorí, že prístup k vašej poloha, im umožňuje poskytovať lepšie služby. Východzie nastavenie ukladania histórie polohy je nastavené, ako vypnuté, pričom funkcia môže byť zapnutou len v prípade, ak ju povolí používateľ.
Pri používaní rôznych služieb spoločnosti, ako sú napríklad Google Mapy, je však vcelku ľahké povoliť spoločnosti, aby mohla pristupovať k našej polohe. Ukladanie histórie vašej polohy, môžete vypnúť potom, ako navštívite stránku myactivity.google.com a prihlásite sa do vášho Gmail účtu a zmeníte možnosť ukladania polohy zo zapnutej, na vypnutú.
Toto však iba pozastaví zbieranie údajov o vašej polohe, pričom Google neodstráni históriu vašej polohy. K týmto údajom môže spoločnosť, ale aj vy pristupovať aj naďalej a to prostredníctvom stránky maps.google.com/timeline. Dobrou správou je, že tieto údaje môžete manuálne odstrániť. Vymazať údaje budete môcť potom, ako kliknete na možnosť „Manage location history“.
Google pristupuje ku vašej polohe, aj keď mu to „obmedzíte“
Ako upozorňuje portál phonearena.com, aj napriek tomu, že obmedzíte prostredníctvom nastavení vyššie spoločnosti Google pristupovať k vašej polohe a ukladať tieto údaje, tak stále bude schopnou pracovať s čerstvými dátami o vašej polohe. Ako je to možné? Google bude totiž stále zhromažďovať informácie a ukladať vaše údaje pri návšteve stránok, či práci s aplikáciami, ktoré využívajú nástroje spoločnosti. Ako píše Google na svojich stránkach, tak aj naďalej bude môcť pristupovať k vašej polohe, IP adrese, k informáciám na čo klikáte a podobne.
„Keď je aktivita na internete a v aplikáciách zapnutá, Google ukladá okrem iných aj tieto informácie:
-vyhľadávania a iné aktivity v službách Googlu, napríklad v Mapách alebo službe Play;
-vašu polohu, jazyk, adresu IP, sprostredkovateľa a údaje o tom, či používate prehliadač alebo aplikáciu;
-reklamy, na ktoré kliknete, alebo zakúpené položky na webe inzerenta;
-informácie vo vašom zariadení (napríklad nedávne aplikácie alebo kontakty, ktoré ste vyhľadávali).
Poznámka: Aktivita sa môže ukladať aj vtedy, keď ste offline.“
Preto, ak chcete, aby Google nepristupoval k vašej polohe a to nijakým spôsobom, tak je potrebné, aby ste vypli i funkciu sledovania aktivity na webe a v aplikáciách. Urobiť tak môžete prostredníctvom stránky myactivity.google.com.
Komentáre