Spravodajstvo

Ak bude platiť zákaz spoločnosti Huawei, Ericsson môže opustiť Švédsko. Hovorí riaditeľ Ericssonu

Za Huawei lobuje už aj jeho konkurencia, ktorá chce férový trhový súboj 

Nie je žiadnym tajomstvom, že Huawei prežíva ťažké časy vo viacerých oblastiach svojho podnikania. Dôvodom sú sankcie amerických úradov, ktoré presahujú hranice krajiny. Okrem toho, že Huawei nemôže bez udelenia výnimky aktívne využívať produkty a služby vyrábané americkými technológiami, a to aj neamerickými firmami, tak aj politický vplyv krajiny ovplyvňuje ďalšie regióny sveta. 

Viacero krajín, akými je napríklad Austrália, či Veľká Británia, sa postavili na stranu USA, a vyradili Huawei z rôznych verejných súťaží. Dôvodom sú obavy, že Huawei je prepojený na čínske úrady, ktoré by mohli zneužívať ich technológie, napríklad za účelom špionáže. Huawei tieto obvinenia však dlhodobo odmieta. Pre lepšie pochopenie tejto problematiky je však dôležité povedať, že vládne orgány majú právo požadovať od spoločností, aby získali informácie od iných spoločností v mene pekingskej administratívy. Zároveň však treba dodať, že Huawei odmieta, že takto by niekedy ich spoločnosť konala a zároveň vyzýva, aby boli zverejnené dôkazy o takomto chovaní. Doposiaľ sa tak však nestalo. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Za Huawei lobuje už aj jeho konkurencia, ktorá chce férový trhový súboj

Vráťme sa však späť k téme, ktorou je Ericsson. Už v minulosti sme mohli počuť z úst spoločnosti, že si neprajú súťaž, kde by boli niektoré firmy zvýhodňované, resp. znevýhodňované. Börje Ekholm ešte v novembri minulého roka uviedol, že ich spoločnosť „je postavená na príležitosti slobodného obchodovania“ a z jeho pohľadu je dôležité mať otvorené trhy, čo je v tomto prípade rozpore s ich filozofiou.

Najnovšie švédske média priniesli správy o tom, že Ericsson vytvára tlak na miestne úrady, aby prebehla férová súťaž. Generálny riaditeľ spoločnosti, Ekholm, uviedol, že ak bude zákaz voči spoločnosti platným aj naďalej, tak zvážia odchod z trhu.

„Ak bude naďalej platiť zákaz spoločnosti Huawei, Ericsson môže opustiť Švédsko“.

V rámci publikovaného rozhovoru, Ekholm ďalej uviedol, že pri diskusiách s viacerými právnymi kanceláriami, nikto nie je ochotný podať spoločnosti pomocnú ruku. 

„Aj keď sme hovorili s niekoľkými švédskymi právnymi kanceláriami, nikto nie je ochotný spoločnosti Huawei pomôcť. Je tu veľa zbabelcov.“

Zároveň treba dodať, že v súčasnosti sa za Huawei postavili 3-hlavní operátori, ktorí podali žalobu, aby Huawei mohol byť na švédskom trhu aj naďalej prítomným v súvislosti s budovaním novej generácie mobilných sietí.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close