NávodySpravodajstvo

9 užitočných internetových stránok, ktoré budete ľutovať, že ste nepoznali skôr

Pozrite si týchto 9 užitočných stránok, ktoré vyčnievajú nad konkurenciou. Budete ľutovať, že ste ich nepoznali skôr.

V súčasnosti je na internete viac ako 1,7 miliardy webových stránok, pričom poznať všetky z nich alebo aspoň väčšinu je nereálne. A  práve preto Vám prinášame zoznam 9 užitočných webstránok, ktoré by ste mali poznať.

10-minútové e-maily

Prečo? Existuje viacero dôvodov. 10-minútové e-maily adresy využijete napríklad v prípadoch kedy webový prevádzkovatelia od Vás vyžadujú prihlásenie sa pomocou e-mailu, a  vy nechcete poskytnúť svoj e-mail. Celkom šikovné riešenie, čo poviete?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Jednorazovy e-mail
Zdroj: Vosveteit.sk

Alternativeto.net

Ďalší skvelý web z  kategórie užitočných. Alternativeto.net je stránka, ktorá slúži na vyhľadávanie alternatívneho softvéru.  Napíšta do vyhľadávania napr. Office 365 > dajte vyhľadať > a zvoľte Vami požadovanú licenciu (napr. zadarmo). Vualá, zrazu uvidíte desiatky alternatívnych programov dostupných zadarmo, ktoré môžete využívať namiesto Office.

tip na skvelu stranku_alternativeto.net
Zdroj: Vosveteit.sk

Fakespot.com

Fakespot.com je stránka, ktorú ocenia hlavne ľudia čo radi nakupujú. Jedná sa o službu, ktorá analyzuje recenzie vo viacerých obchodoch či nie sú „féjkmi“. Web analyzuje napríklad fotografie či nie sú produktovými ako aj  samotný text či nie je skopírovnýc z iných stránok. Slováci ju ocenia hlavne v prípade ak nakupujú prostredníctvom väčších zahraničných e-shopov, ako je napríklad Amazon.

analyza recenzii
Zdroj: Vosveteit.sk

Virustotal.com

Dostali ste niekedy e-mail s priloženým súborom, o ktorom  ste mali pochybnosti? Tak potom Virustotal je služba, ktorú bezpochyby oceníte. Pomocou tejto stránky totiž môžete skontrolovať ľubovoľný súbor či neobsahuje vírus alebo iný škodlivý softvér. Stačí ho jednoducho nahrať na server a dať analyzovať. Následne súbor je skontrolovaný viacerými antivírusovými programami.

tip na skvele stranky virustotal skontroluje kazdy subor ci nema skodlivy sofver
Zdroj: Vosveteit.sk

Haveibeenpwned.com

Posledné mesiace môžeme byť svedkami  mnohých únikov dát od viacerých prevádzkovateľov webových portálov. Ubrániť sa tomu je viac menej nemožné. Jediné čo môžete spraviť pre lepšiu ochranu je pravidelná zmeny hesla. Ak však nemáte čas pravidelne si meniť heslo, tak skvelým nástrojom na kontrolu či Vaše prihlasovacie údaje sa nedostali do nepovolaných rúk je stránka Haveibeenpwned.com, ktorá zlučuje väčšinu známych databáz s  uniknutými prihlasovacími a inými údajmi.

bol vas e-mail hacknuty_2
Zdroj: VoSveteIt.sk

Ifixit.com

ifixit.com je ďalšou internetovou stránkou, ktorú ocení mnoho ľudí, a  to hlavne tí zručnejší. Ponúka totiž tisícky návodov ako opraviť veci bežnej spotreby. Od televízií, mobilov, chytrých hodiniek až po domáce spotrebiče.

ifixit navody na opravu
Zdroj: Vosveteit.sk

GetNotify.com

Odoslanie e-mailu je jedna vec, ale druhá je či našiel adresáta a  či sa mu vlastne aj venoval. GetNotify.com je stránka, ktorá ponúka bezplatnú službu, vloženie malé skriptu do tela e-mailu, ktorý sleduje či e-mail bol prečítaný alebo nie.

getnotify ako zistit ci Vas email bol precitany
Zdroj: Vosveteit.sk

Send.firefox.com

FirefoxSend je skvelá služba na zdieľanie súborov. Skvelá píšeme preto, lebo nevyžaduje žiadnu registrácie a  ponúka množstvo dodatočných funkcionalít. Napríklad obmedzenie platnosti odkazu, nastavenie limitu stiahnutí a  ďalšie. Najlepšie na tom je, že je kompletne zadarmo.

Firefox send
Zdroj: Vosveteit.sk

Pixlr.com

Pre nás absolútne tou top webstránkou je Pixlr.com. Jedná sa  o stránku, vďaka ktorej môžete upravovať fotografie a obrázky. Hoci neponúka toľko možnosti ako Photoshop, tak aj napriek tomu sa jedná o jeden z najlepších dostupných online editorov, ktorý je dostupný mimochodom úplne zadarmo.

najlepsi online editor obrazkov
Zdroj: Vosveteit.sk

Nenašli ste na našom zozname nejakú užitočnú stránku, ktorú sa oplatí poznať? Dajte nám nižšie vedieť Vášho favorita, ktorého by ste zaradili do nášho výberu Vy.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close