AppleSpravodajstvo

9 skrytých nastavení funkcionalít pre iPhone, o ktorých by ste mali vedieť

iPhone je bezpochyby jedným z najrozšírenejších zariadení na trhu a týka sa to rovnako aj návštevníkov našich stránok. Nižšie vám prinášame niekoľko tipov na skryté funkcionality telefónov iPhone, s ktorými môžete zo svojho smartfónu vyťažiť viac.

Notifikácie na uzamknutej obrazovke

Používate iPhone 6S alebo novšiu verziu iPhone telefónu? V tom prípade vám odporúčame využívať „Wake“ funkciu, prostredníctvom ktorej môžete vidieť notifikácie aj na uzamknutej obrazovke. Choďte do nastavení Display & Brightness a zapnite si Raise to Wake možnosť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Alebo si nastavte menej rozptyľujúce sa notifikácie

Otravuje vás neustále vyskakujúca notifikácia na Facebook či iné aplikácie? Aj s týmto problémom sa dá bojovať. V rámci Nastavení telefónu choďte do položky „Notifications“ a potom do „Show Previews“ kde ich môžete obmedziť.

Prioritné aktualizácie aplikácií

Ak patríte medzi ľudí, ktorí majú vo svojom smartfóne stovky aplikácií tak určite sa nevyhnete pravidelným aktualizáciám kde v zástupe nájdete menej ako aj viac dôležité aplikácie. Ak chcete aktualizovať najprv pre vás tie dôležitejšie aplikácie tak na úvodnej obrazovke vyberte aplikáciu, aplikujte 3D Touch a následne môžete nastaviť prioritu sťahovania.

Zapnite si skener QR kódov

Ak patríte medi ľudí, ktorí radi využívajú QR kódy tak by ste mali vedieť určite o možnosti fotoaparátu, ktorá umožňuje prepnúť klasickú kameru do módu QR skenera. Túto funkciu aktivujete cez nastavenia aplikácie.

Vypnite si sledovanie webovými stránkami

Beháte po weboch často? Viacero stránok využíva na prispôsobenie reklám zozbierané dáta o vás. Napríklad keď vyhľadávate cez Google kočíky tak sa vám následne budú aj zobrazovať v rámci reklám. Safari pre iOS však túto možnosť sledovania dokáže vypnúť. Funkciu nájdete v nastaveniach aplikácie.

Obmedzte vaše sledovanie tretími stranami

Väčšina aplikácií dnes využíva viacero funkcionalít smartfónu bez toho, aby ste o tom vedeli. Napríklad vybrané cestovné aplikácie sledujú váš pohyb ešte niekoľko minút potom ako opustíte napríklad taxík. Niekomu to vadí a druhému zas nie. Ak však patríte do prvej skupiny ľudí tak v je možné toto povolenie obmedziť v rámci Nastavení telefónu. Otvorte si teraz Nastavenia telefónu a choďte do položky „Privacy“ a potom do „Location Services“. Následne môžete vybrať aplikácie, ktorým povolíte prístup k vašej polohe, a ktorým zas nie.

Vyhľadávate cez Safarti okná

Vyhľadávanie cez Safari okná je užitočná funkcionalita a to hlavne keď pracujete s viacerými oknami súčasne. V móde Portrait však nie je k dispozícii. Potrebujete otočiť telefón do módu Landscape a potom stlačiť tlačidlo okien (vyzerá ako dve kocky). Teraz by ste mali vidieť „Search Tabs“ okno.

Identifikujete kontakty na základe zvonenia

Určite to poznáte. Zvoní vám telefón a jednoducho neviete kto vám volá pokiaľ sa nepozriete na displej. Nuž pre lepšiu orientáciu je možné personalizovať zvonenia pre vybrané kontakty a tak ich roztriediť napríklad medzi rodinu, kamarátov a podobne. V rámci kontaktov si vyberte konkrétne osoby a stlačte možnosť Edit. Následne v rámci ponuky im budete môcť prideliť unikátne zvonenie.

Je defaultné písmo pre vás nečitateľné?

Mnohým ľuďom defaultné nastavenia  nevyhovujú a jedným z nich môže byť napríklad veľkosť či ostrosť displeja. Nuž aj iPhone zariadenia ponúkajú možnosť ich prispôsobenia v nastaveniach „Display & Brightness“. Následne choďte do položky Text Size a Bold Text.

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok: Pexels.com

 

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close