SpravodajstvoWindows 10 Mobile

5 užitočných funkcií, ktoré chýbajú v operačnom systéme Windows 10 Mobile

Časom zisťujeme, že sa spoločnosť Microsoft v budúcnosti nechystá vytvárať ďalšie aktualizácie s novými funkciami pre operačný systém Windows 10 Mobile. Pokusy o ďalšie nové mobilné zariadenia a spolu s nimi novší operačný systém, sú stále v nedohľadne. Preto by zrejme veľa používateľov, ktorí používajú zariadenia s Windows 10 Mobile, určite privítali zopár funkcií, ktoré sa v dnešnej verzií systému chýbajú. Každý z nás asi dúfa len v to, že Microsoft chýbajúce funkcie pridá do tohto operačného systému ešte predtým, ako ho úplne pochová.

Väčšie dlaždicové zobrazenie

S touto funkciou už Microsoft raz experimentoval, presnejšie sa o to pokúšal v predošlých Insider verziách. Krátko po začatí testovania bola táto funkcia odstránená. Microsoft túto funkciu prinesie spolu s CShell, no ten zrejme nebude dostupný pre dnešné zariadenia a bude primárne orientovaný na nové smartfóny. Zväčšenie dlaždíc by bolo veľkou výhodou, keďže dlaždicové zobrazenie niekedy nieje dostatočne veľké pre pohodlné čítanie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nočné osvetlenie

Zdroj: vlastný

Funkcia nočné osvetlenie je jednou z ďalších funkcií, ktoré doteraz neboli pridané do operačného systému Windows 10 Mobile. Nočné osvetlenie zobrazuje teplejšie farby, pre následne lepší spánok a eliminuje modré svetlo z obrazoviek, ktoré vás udržiava v bdelom stave. Osobne si myslím že táto funkcia má oveľa väčší zmysel v mobilných zariadeniach ako v počítačoch, keďže v dnešnej dobe takmer všetci zaspávajú so smartfónom v ruke.

Aktualizované emoji

Zdroj: vlastný

V počítačovej verzií operačného systému Windows 10, sme sa aktualizovaných „smajlíkov“ dočkali v builde 16226. Táto aktualizácia by mohla čo najskôr prísť aj pre Windows 10 Mobile. Používatelia tohto mobilného operačného systému si po čase určite všimnú, že niektoré emoji sa na ich zariadeniach buď vôbec nezobrazujú, alebo sa zobrazujú nesprávne.

Nadviaž kde si skončil

Táto funkcia je známa z desktopovej verzie operačného systému Windows 10. Po anglicky sa nazýva „Pick up where you left off“ a je dostupná v digitálnom pomocníkovi Cortana v najnovšej aktualizácií Creators Update. Funkcia Nadviaž kde si skončil umožňuje používateľovi zdieľať dáta z rôznych zariadení, ktoré si Cortana zapamätá a ponúka možnosť pokračovať v práci s aplikáciami alebo dokumentmi. Žiaľ sa táto funkcia ešte stále nenachádza vo verzií Windows 10 Mobile.

 

Vylepšené Windows Hello

Windows Hello je na dnešných „najvýkonnejších“ zariadeniach ako Lumia 950 alebo Lumia 950 XL naozaj pomalé. V porovnaní s Androidom alebo iOS je toto overovanie naozaj zdĺhavé a to hlavne kvôli jej animácií. Microsoft túto animáciu v minulosti omylom vymazal. Autentifikácia bola vtedy značne rýchlejšia. Podľa slov Microsoftu je táto animácia veľmi potrebná a tak bola znovu pridaná. Škoda že sa Microsoft neorientuje viac na rýchlosť ako vzhľad animácie.

Aké funkcie by ste privítali vy? Dajte nám vedieť.

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close