ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

5 perfektných a neznámych aplikácií od Google, ktoré pravdepodobne nepoznáte

Google okrem Android vyvíja aj aplikácie. Nižšie si môžete pozrieť výber tých 5 najlepších, ktoré pravdepodobne nepoznáte.

Google je tvorcom veľkého množstva aplikácií. Zo všetkých známych alebo neznámych sa skrýva v Play Store niekoľko „pokladov“ – šikovných riešení, vytvorených tvorcom Androidu, ktoré čakajú iba na svoje objavenie.

Tu je zoznam 5 aplikácií, ktoré vám uľahčia alebo umožnia využiť Vaše Android zariadenia naplno podľa portálu computerworld.com. A navyše sú zadarmo (niektoré dostupné aj pre iOS).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

1. Measure

Potrebujete rýchlo odmerať rozmery predmetu u Vás doma alebo v kancelárii a nemáte pri sebe meter? Tento problém za Vás vyrieši aplikácia Measure s kamerou behom pár sekúnd. Okrem toho odmeria aj výškový uhol (telefón by mal podporovať Google ARCore system).

Google Measure aplikacia a jej vlastnosti (1)
Zdroj: Google Play
Maßband
Maßband
Developer: Google LLC
Price: Free

2. PhotoScan

Rozmazávanie rozdielov medzi naším fyzickým a virtuálnym svetom. Aplikácia Vám dovolí zachytiť fotografie s vysokou kvalitou a bez rozmazania z kamery a uložiť ich ako digitálne súbory. PhotoScan Vás prevedie cez proces zachytenia z rôznych uhlov a následne urobí za Vás orezanie, vyrovnanie a jednoducho urobí fotku krajšou.

Google PhotoScan
Zdroj: computerworld.com
Fotoscanner von Google Fotos
Fotoscanner von Google Fotos
Developer: Google LLC
Price: Free

3. Files

Hlavný správca súborov Androidu sa síce zlepšil v posledných rokoch, ale asi neviete, že Google urobil oveľa lepšiu verziu tohto správcu. Musíte si ho len nájsť v Google Play.

Aplikácia Vám dovolí prehľadávať miestne úložisko v priehľadnom a ľahko použiteľnom užívateľskom rozhraní. Uľahčuje vymazanie nepotrebných „junk“ súborov a uvoľnenie voľného miesta. Dokonca obsahuje zabudovaný systém pre zdieľanie súborov cez sieť medzi zariadeniami Android navzájom.

Files subory od google
Zdroj: Google Play
Files by Google
Files by Google
Developer: Google LLC
Price: Free

4. Datally

Ďalšia z aplikácií, ktorá by si možno zaslúžila byť predvolenou a zabudovanou v systéme. Datally poskytuje priestor na správu používania dát a vymazanie zbytočných procesov prebiehajúcich v pozadí. Môže obmedziť Vaše použitie mobilných dát iba na oblasti, kde je internetové pripojenie naozaj potrebné.

Datally je pokročilejšou verziou zabudovaného Data Saver systému. Môžete obmedziť tok dát z aplikácií, ktoré nepoužívate. Okrem toho obsahuje aplikácia režim spánku, kedy počas Vášho „vypnutia“ v noci (spánku :)) nedovolí zbytočné čerpanie dát.

Save data by google
Zdroj: Google Play
Datally: data saving app by Google
Datally: data saving app by Google

5. Trusted Contacts

Ďalšia z aplikácií, ktorá je tak praktická, že nebudete vedieť prečo ste ju doteraz na svojom zariadení nemali.

Trusted Contacts Vám umožní zdieľanie vašej aktuálnej polohy s Vašími priateľmi, členmi rodiny alebo blízkymi. Po nainštalovaní aplikácie oboma môžu obaja používatelia zistiť svoju aktuálnu polohu navzájom. Ak sa príjemca upozornenia neozve do 5 minút, druhému sa automaticky ukáže posledná známa poloha. Funguje to dokonca keď je telefón vypnutý a mimo dosahu.

Vertrauenswürdige Kontakte
Vertrauenswürdige Kontakte
Developer: Google LLC
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close