SamsungSpravodajstvoXiaomi

Medzi Samsungom a Xiaomi sa rysuje spolupráca. Bude Xiaomi odoberať procesory Exynos?

Medzi Samsungom a ďalšími čínskymi výrobcami smartfónov, by mohla vzniknúť prínosná symbióza pre všetky strany

Spoločnosť Samsung okrem toho, že je najväčším predajcom smartfónov na svete, tak zároveň patrí aj k najväčším výrobcom mobilných procesorov. Konkrétne ide o 4. resp. o 5. najväčšie výrobcu procesorov na svete spolu so spoločnosť Apple. Aktuálne podľa posledných dát z uplynulého kvartálu, pokrýva 13% trhu s mobilnými procesormi. Píše portál Xiaomiportal.sk, ktorý zároveň upozorňuje na to, že medzi Samsungom a Xiaomi sa rysuje možná spolupráca v oblasti dodávok procesorov.

Xiaomi telefóny s procesormi Exynos?

Portál konkrétne upozorňuje na report kórejského média businesskorea.co.kr, ktoré píše, že Samsung by mohol už v budúcom roku potenciálne dodávať procesory pre spoločnosti ako Vivo, Oppo a Xiaomi. Zároveň treba dodať, že v súčasnosti spoločnosť Vivo už odoberá časť procesorov od Samsungu. Ide konkrétne o modelový rad Exynos 980 a 880.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa zistení portálu, Samsung by nemal dodávať procesory pre vlajkové zariadenia, ale pre smartfóny zo strednej a nižšej triedy.

Stane zo Samsungu líder trhu v oblasti mobilných procesorov?

Spoločnosť Samsung sa bezpochyby nebude brániť novým obchodným možnostiam. Veď už dnes dodáva pre konkurenciu napríklad displeje, ktoré patria medzi najlepšie na trhu. V súčasnosti trhovým lídrom v oblasti mobilných procesorov je spoločnosť Qualcomm, ktorá pokrýva 29%. Potom nasleduje MediaTek a Hi-Silicon. Potenciálny rozšírením obchodných stykov, Samsung by získal ako odberateľov jedných z najväčších výrobcov Android zariadení na svete. Za spomenutie napríklad stojí povedať, že Xiaomi je aktuálne 3. najväčším výrobcom smartfónov za uplynulý kvartál, pričom spoločnosť predbehla v predajoch Apple, a na krk dýcha spoločnosti Huawei, od ktorej ju delilo v poslednom kvartály „len“ 5 miliónov predaných zariadení.  Oppo je zas 5. najväčším výrobcom smartfónov na svete a Vivo je 6. najväčším výrobcom smartfónov na svete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close