ApplePorovnanie produktovSpravodajstvo

iPhone 11 vs iPhone XR: Oplatí sa spraviť upgrade?

iPhone 11 vs iPhone XR: Oplatí sa spraviť upgrade na novšiu generáciu zariadenia? Nižšie Vám prinášame prehľad inovácií.

Nuž, “iPhone deň” je úspešne za nami. Spoločnosť Apple dva dni dozadu predstavila viacero produktov, vrátane nových telefónov iPhone. Spoločnosť Apple priniesla celkovo 3 modely, konkrétne iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Oplatí sa však urobiť upgrade zo zariadenia iPhone XR na iPhone 11, ktoré sú si z pohľadu kategórie rovnocenným partnerom? Nižšie si pre Vás pripravili porovnanie oboch zariadení so sústredením na vylepšenia.

Dizajn a displej

Z pohľadu dizajnu moc zmien nenastalo. Apple jednoducho miluje dizajn svojích zariadení, tak ako fanúšikovia spoločnosti. V podstate iPhone 11 vychádza zo zariadenia iPhone XR, resp. iPhone X. Inými slovami, vzhľad by nemal byť hlavným lákadlom prečo spraviť upgrade. A to aj napriek tomu, že sú dostupné nové farebné varianty. Tak isto aj z pohľadu displeja sa jedná o identické zariadenie – rovnaký LCD displej s rovnakým rozlíšením.

iPhone 11 displej
Zdroj: Apple (Youtube)

Hardvér a kamera

Nuž, tak tu došlo v skutku výraznej zmene. Nový iPhone 11 prišiel totiž s novou hardvérovou výbavou v podobe procesora Apple A13 Bionic. Na druhej strane treba povedať, že aj minuloročný procesor patrí v súčasností k najvýkonnejším na trhu. Nový procesor však umožňuje vo väčšej miere využívať bezdrôtové technológie. Napríklad, ak využívate službu AirDrop, a nasmerujete Váš telefón smerom k druhému zariadeniu s podporou U1 technológie, tak ho umiestní navrch ponuky, čím si uľahčíte zdieľane súborov. Apple druhým dychom dodáva, že v krátkej budúcnosti predstaví širšie využitie tejto technológie.

iphone 11 AirDrop (1)
Zdroj: Apple (Youtube)

Asi najvýraznejšou zmenou však prešla kamera. iPhone 11 ponúka na chrbte totiž nie jednu, ale dve kamery. Konkrétne dve 12-megapixelové kamery, ktoré umožnia širokouhlé fotenie (do 120-stupňov ). Čerešničkou na torte je však nový algoritmus. Pri odfotení snímku nevytvoríte totiž len jednu fotografiu, ale desiatky, ktoré v reálnom čase algoritmus spracuje, a vyberie tie najlepšie časti z jednotlivých záberov, ktoré spojí do finálneho snímku. Mimochodom, nový iPhone 11 konečne dostáva ”nočný režim”. Na druhej strane treba povedať, že túto funkciu dostanú aj staršie generácia zariadení pomocou softvérovej aktualizácie.

iPhone 11 Pro rozhranie kamery (1)
Zdroj: Apple (Youtube)

Ďalšie drobnosti

Apple hovorí, že sa im podarilo vylepšiť funkciu Face ID, ktorá nie lenže je rýchlejšia o 30%, ale aj dokáže zachytiť tvár zo širších uhlov. Ďalšou zaujímavou funkciou sú zvukové virtualizátory, ktoré by mali ponúknuť stereo reproduktorom viac “presvedčivejší zvuk”.

iPhone 11 Pro rozhranie Face ID (1)
Zdroj: Apple (Youtube)

Batéria

Životnosť batérie telefónu iPhone XR bola fenomenálna, a to hlavne vďaka LCD displeju s relatívne nízkym rozlíšením. Na jedno nabitie ľahko vydržal viac ako deň a ponúkol aj 15W rýchle nabíjanie. Apple v telefóne obsahoval batériu 2 942 mAh, čo bolo skvelé rozhodnutie.  iPhone 11 ponúka o čosi lepšiu výdrž batérie vďaka mierne väčšej batérii 3 110 mAh. Podľa spoločnosti môže iPhone 11 ponúknuť ďalšiu extra hodinu výdrže v porovnaní s iPhone XR. Ponúka tiež reverzné bezdrôtové nabíjanie a podporu rýchleho nabíjania do 15 W .

iphone 11 vs iphone XR vydrz baterie
Zdroj: Apple (Youtube)

Spraviť či nespraviť upgrade?

V prípade ak vlastníte iPhone XR, tak si nemyslíme, že upgrade je pre Vás nevyhnutnosťou. Jedná skôr o “väčšie” kozmetické úpravy, ktorých reálna využiteľnosť, s výnimkou fotoaparátu, je otázna. V prípade ak však máte starší iPhone, tak potom upgrade dáva zmysel.

Mimochodom, ak ste premeškali predstavenie nového iPhone 11 telefónu, tak nižšie si môžete pozrieť záznam z oficiálneho predstavenia.


Via Phonearena.com, vlastný

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close