APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Zvládne váš internet streamovanie videí v 4K kvalite? Nová funkcia appky SpeedTest vám to prezradí!

SpeedTest vám umožní otestovať kvalitu internetového pripojenie so sústredením na streamovanie videí.

SpeedTest nedávno spustil zaujímavú funkciu, ktorá umožňuje otestovať vhodnosť internetu na prehrávanie videí. Funkcia umožňuje rýchlu identifikáciu kvality internetu, či je vhodným napríklad na sledovanie videí a v akom rozlíšení. Používatelia Android smartfónov však túto funkciu nemali doposiaľ dostupnú. To sa najnovšie mení.

Posledná verzia aktualizácie SpeedTest prináša pre Android možnosť otestovania kvality internetového pripojenia v súvislosti so streamovaním videí. V prípade, ak aplikáciu nemáte aktualizovanú, resp. stiahnutú, tak môžete tak spraviť prostredníctvom odkazu nižšie.

Speedtest by Ookla
Speedtest by Ookla
Developer: Ookla
Price: Free
‎Speedtest - ADSL Speed Test
‎Speedtest - ADSL Speed Test
Developer: Ookla
Price: Free+

Máte internet vhodný na sledovanie videí v 4K kvalite?

Funkcia funguje veľmi jednoducho. Potom, ako si otvoríte aplikáciu, tak v spodnej časti obrazovky uvidíte novú kartu „Video“, prostredníctvom ktorej môžete odhaliť, či váš internet je vhodným na sledovanie videí v 4K kvalite.

Speedtest_test kvality streamovania videa
Zdroj: Vosveteit/Printscreen

Test ako taký je pomerne jednoduchý a jeho vykonanie trvá krátko. Aplikácia prehrá krátke video pomocou adaptívneho streamovania bitrate. Pri tomto postupe sa bude merať typický zážitok z videa na zariadení. Potom bude aplikácia prehrávať krátke video so zvyšujúcim sa rozlíšením videa, kým sa test nedokončí v primeranom čase alebo nedosiahne 4K. Samotný test bude fungovať aj v prípade, ak váš smartfón nie je schopným prehrávať videá v 4K kvalite. Cieľom testu je totiž meranie kvality siete, a nie limity vášho zariadenia.

Zdroj: Vosveteit/Printscreen

Potom, ako vykonáte test, tak v závislosti od kvality internetového pripojenia, uvidíte obrazovku spolu s informáciou, pri akom rozlíšení je vhodné sledovať videá s vašim internetom. Na prvej snímke nižšie môžete vidieť výsledok testu, ktorý hovorí o možnosti sledovania videí v 4K kvalite. V prípade druhej snímky, môžete vidieť výsledok, ktorý hovorí, že videá je možné komfortne sledovať pri FULL HD rozlíšení.

Aplikácia tiež informuje, aké zariadenia sú vhodnými na sledovanie videí pri rýchlosti vášho internetového pripojenia. Uvítate novú funkciu, ktorá pribudla do aplikácie? Prípadne, dajte nám vedieť, ako ste dopadli nižšie v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close