SpravodajstvoZariadenia

Zvažujete kúpu nového smartfónu? Inšpirujte sa medzi desiatkou najpredávanejších smartfónov na trhu!

Takto vyzerá desiatka najpredávanejších smartfónov za apríl 2022. Rebríčku už klasicky dominoval Apple, no umiestnili sa aj Androidy.

Medzi novými smartfónmi sa dnes vyberá len ťažko. Ponúkajú veľa rôznych funkcií a špecifikácií, medzi ktorými si vieme vybrať veľmi obtiažne. Keď si teda hľadáme nový smartfón, s ktorými by sme strávili nasledujúce mesiace až roky, venujeme tomu veľký prieskum, ktorý môže trvať aj niekoľko týždňov. Aby sme vám tento proces vyberania uľahčili, prinášame vám aktuálny rebríček najpredávanejších smartfónov, aké na trhu máme. Nikoho však neprekvapí, že rebríčku už klasicky dominuje spoločnosť Apple s ich iPhonami. Svoje miesto si však ulovil aj Samsung či Xiaomi a je už len na vás, či sa necháte týmto rebríčkom inšpirovať. Rebríček zverejnil portál gizbot.com.

Prvé miesta najpredávanejších smartfónov obsadil Apple

Najpredávanejším modelom za mesiac apríl 2022 v najnovšom rebríčku smartfónov je iPhone 13. Základný model poslednej generácie iPhonov sa tak dostal na vrchol, pričom ide o rozumnú voľbu v oblasti ceny aj výbavy. Hneď za ním sa umiestnil jeho najlepšie vybavený súrodenec iPhone 13 Pro Max. Je to zároveň aj najdrahším modelom generácie, no zdá sa, že používateľom vôbec nevadí si za lepšiu výbavu priplatiť. Tretie miesto potom obsadil iPhone 13 Pro a štvrté miesto opäť získal Apple.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na štvrtom mieste totiž nájdeme iPhone 12 z predchádzajúcej generácie iPhonov, ktorý je stále dostatočne atraktívny pre veľké množstvo používateľov. Na piatom mieste najpredávanejších smartfónov je však už Samsung so svojím Galaxy S22 Ultra. Do tohto rebríčka sa väčšinou dostávajú len lacnejšie modely od Samsungu, no tohtoročná vlajková loď sa im zrejme podarila natoľko, že získala veľkú popularitu medzi používateľmi. Zrejme za to však môže aj zrušenie modelového radu Galaxy Note, ktorý sa tentokrát prevtelil práve do modelu S22 Ultra.

Apple iPhone 12_produktova rada smartfonov
Zdroj: Youtube (EverythingApplePro)

V druhej polovici rebríčka nájdeme zväčša lacnejšie modely

Šieste miesto rebríčka najpredávanejších smartfónov obsadil Samsung Galaxy A13 s čipsetom MediaTek Dimensity 700. Nejde teda už o žiadnu vlajkovú loď, čo dokazuje, že ľudia stále radi kupujú aj lacné smartfóny so slušnou výbavou. Na siedmom mieste nájdeme iPhone SE 2022 ako lacnejšiu alternatívu k drahším smartfónom od spoločnosti Apple. A na ôsmej priečke nájdeme Samsung Galaxy A03 Core s čipsetom od spoločnosti Unisoc, ktorý spadá do úplne najnižšej triedy smartfónov. Lacné modely sú teda stále veľmi populárne a to až natoľko, aby sa umiestnili v rebríčku TOP 10 najpredávanejších modelov.

Samsung Galaxy S22_recenzia_zadna stena
Zdroj: Vosveteit.sk

Úspech však zožal aj Samsung Galaxy A53 na deviatom mieste, ktorý je skvelou voľbou v strednej triede. Tento rok síce sklamal fanúšikov, ktorí očakávali čipset od spoločnosti Qualcomm, no Samsung dokázal, že aj vlastný Exynos dokáže podať skvelé výsledky aj v tomto smartfóne. Desiatku však uzatvára čínske Xiaomi s modelom Redmi Note 11. Ide o najlacnejší model celej série Redmi Note 11, ktorý ponúka výbavu strednej triedy, ktorá určite neurazí. Xiaomi si však tentoraz vyslúžila len jednu priečku v tomto rebríčku, a to až na desiatom mieste.

Vlastníte niektorý model z tejto desiatky smartfónov? Alebo zvažujete kúpu niektorého z nich? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close