Zuckerberg posiela finančnú injekciu do nadácie Billa Gatesa. Chce urýchliť vývoj vakcíny proti COVID-19
Zuckerberg s manželkou posielajú finančnú injekciu nadácii Billa Gatesa. Chcú pomôcť v hľadaní lieku, ktorý by bol účinný v boji s COVID-19.
Mark Zuckerberg spolu s jeho manželkou Priscilla oznámili, že prispejú na výskum vakcíny proti aktuálne šíriacemu sa koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19. Informovali o tom prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Obnos, ktorým chcú akcelerovať vývoj liečiv je vo výšky 25-miliónov dolárov a poputuje do nadácie Bill Gatesa. Na tému upozorňuje portál businessinsider.com.
Priscilla and I are committing $25 million to accelerate the development of treatments for COVID-19. We're partnering…
Zveřejnil(a) Mark Zuckerberg dne Pátek 27. března 2020
Zuckererg v statusu vyššie píše:
„Priscilla a ja sme sa zaviazali prispieť 25 miliónov dolárov na urýchlenie vývoja liečby COVID-19. Spolupracujeme s Nadáciou Gates a ďalšími, aby sme urýchlili vyhodnotenie najsľubnejších existujúcich liekov, aby sme zistili, ktoré z nich by mohli byť účinné pri prevencii a liečbe koronavírusu. Keďže tieto lieky už prešli klinickými bezpečnostnými testami, ak sú účinné, tak bude oveľa rýchlejšie ich sprístupniť ako vyvíjať a testovať novú vakcínu – dúfame, že to budú skôr mesiace, a nie roky alebo viac. Teším sa na to, čo objaví terapeutický urýchľovač..“
Cieľom podporovaného projektu je „objaviť“ existujúce lieky a ich možné pozitívne účinky na COVID-19. Hodnotenie existujúcich liekov je obzvlášť dôležité, pretože už prešli klinickými a bezpečnostnými testami. V praxi to znamená, že tieto lieky môžu byť použité v boji proti COVID-19 v relatívne krátkom čase.
K dnešnému dňu je evidovaných takmer 600-tisíc nakazených ľudí, z čoho nákaze podľahlo už takmer 28-tisíc. Uzdravených aktuálne evidujeme takmer 132-tisíc. Epicentrum nákazy sa aktuálne presunulo z Číny, kde šírenie COVID-19 je na ústupe, do Európy a USA. V súčasnosti je v Amerike evidovaných viac ako 100-tisíc nakazených ľudí. V Európe je najkritickejšia situácia v Taliansku, kde je evidovaných približne 85,5 tisíc nakazených ľudí a v Španielsku, kde je ich evidovaných takmer 66-tisíc.
Komentáre