SpravodajstvoTechnológie

ZTE má v pláne predbehnúť Xiaomi, Samsung, či Huawei. Prezrádza dátum predstavenia smartfónu s kamerou pod displejom

Predstavený bude už o pár dní

Len pred niekoľkými dňami sa do obehu dostali informácie hovoriace o tom, že čínsky výrobca smartfónov, spoločnosť ZTE, má v pláne už čoskoro predstaviť prvý masovo vyrábaný smartfón na svete s fotoaparátom umiestneným pod displejom zariadenia.

ZTE Axon 20 5G

Okrem iného sa špekulovalo aj o možnom modely smartfónu, ktorý by teoreticky mohol touto technológiou disponovať ako prvý. Gro pozornosti smerovalo k zariadeniu ZTE Axon 20 5G. Išlo však len o nepotvrdené špekulácie. To sa dnešným dňom však mení. Dôvodom je, že spoločnosť tieto špekulácie oficiálne potvrdila prostredníctvom tlačovej správy vrátane dátumu predstavenia smartfónu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
ZTE_Axon_20_5G (1)
Zdroj: ZTE

V súčasnosti nie sú ďalej známe žiadne ďalšie informácie, ktoré by hovorili o tom, kto fyzicky stojí za výrobou displeja. Predpokladá sa však, že by to mohla byť spoločnosť Visionox, ktorá v nie tak dávnej minulosti prezradila, že sa jej podarilo túto technológiu doviesť do finálnej podoby vhodnej na komerčné využitie. Najväčším problémom v spojitosti s touto technológiou bola doposiaľ  priepustnosť svetla prostredníctvom predného AMOLED panelu, ktorá so zhoršujúcimi externými podmienkami nebola schopná zabezpečiť dostatok dopadajúceho svetla na snímač. Výsledné fotografie tak s ubúdajúcim svetlom neboli dostatočne uspokojivými.

Predstavenie zariadenia je naplánované na 1. septembra 2020, teda približne o 2 týždne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close