Zrýchlite svoje Xiaomi vďaka týmto jednoduchým trikom: Poznáte ich všetky?

Zrýchlite váš Xiaomi, Redmi či Poco smartfón vďaka jednoduchým trikom v nastaveniach smartfónu. Aktivovať tieto funkcie je jednoduché.

Centrum ovládania Xiaomi
Zdroj: YouTube.com (Digital Sphere)

Zdá sa vám, že je vaše Xiaomi poslednou dobou príliš spomalené? Smartfóny po určitej dobe strácajú svoju pôvodnú rýchlosť a i keď sa im dá pomôcť a zvýšiť ich výkon, mnohí vôbec nepoznajú tieto šikovné funkcie. A práve Xiaomi prináša do svojich smartfónov i z radov Redmi či Poco množstvo skvelých funkcií, ktoré nám pomôžu dostať zo smartfónu ešte viac. Poznáte všetky tieto jednoduché triky? Ak nie, nevadí. Pozrite sa s nami na prehľad tých najdôležitejších a zrýchlite váš smartfón podľa vašich predstáv.

Zrýchlite svoje Xiaomi vymazávaním cache automaticky

Súbory cache vedia narobiť poriadny neporiadok v smartfóne. Ide o dočasné súbory, ktoré sa však vedia vymazávať v smartfóne automaticky, len treba túto funkciu aktivovať. Ako sa po túto funkciu dostať v nastaveniach smartfónu? Je to jednoduché a váš smartfón bude opäť o niečo čistejší. Dostanete sa k tomu nasledovne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
 • V nastaveniach smartfónu klepnite na možnosť Batéria
 • Klepnite na ikonu nastavení v pravom hornom rohu
 • Aktivujte si funkciu Vymazať vyrovnávaciu pamäť, keď je zariadenie zamknuté

Aktivácia tejto funkcie vám naozaj zaberie len pár sekúnd a ak neviete, ktorú možnosť si vybrať, odporúča si zvoliť vymazávanie vyrovnávacej pamäte po 30 minútach.

Zlepšite svoje pripojenie a rýchlosť internetu vďaka extrémnemu režimu

Extrémnemu režimu sme sa už venovali v našom predchádzajúcom článku. Ide o veľmi šikovne skrytý režim pre zrýchlenie pripojenia, ktorý sa sústredí najmä na to, čo v súčasnosti používame a procesy na pozadí posunie stranou. Tento režim vieme využiť počas pripojenia na sieť WiFi a i keď dokáže byť trochu náročnejší na našu batériu, ide o skvelého pomocníka, keď potrebujeme zrýchliť náš smarfón a jeho pripojenie. Dostanete sa k nemu nasledovne.

 • Otvorte aplikáciu Nastavenia
 • Vyberte možnosť WiFi
 • Klepnite na možnosť WiFi asistent
 • Aktivujte Režim prenosu
 • Vyberte funkciu Extrémny režim

Zabráňte aplikáciám pred ich automatickým štartom

Aplikácie spustené na pozadí vedia tiež zaberať vyrovnávaciu pamäť smartfónu, ktorá by mohla byť využitá i pre lepšie účely. Zrýchlite tak svoj smartfón zabránením aplikáciám pred ich automatickým spustením. Nezabúdajte však, že niektoré aplikácie si vyžadujú aktivovanú funkciu autoštartu, preto si predtým skontrolujte, či túto možnosť môžete pri aplikácii deaktivovať. Dostanete sa k tomu nasledovne.

 • V aplikácii Nastavenia zvoľte možnosť Aplikácie
 • Klepnite na Povolenia
 • Vyberte možnosť Automatické spustenie a deaktivujte autoštart u vami zvolených aplikácií

Veríme, že váš smartfón bude teraz o niečo rýchlejší a získa tzv. „druhý dych“. Poznali ste všetky tieto funkcie? Podeľte sa s nami v komentároch!

via Xiaomiadictos.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre