TechnológieXiaomi

Zoznámte sa s novým hoverboardom Xiaomi Ninebot, ktorý sa dokáže za okamih zmeniť na robotického pomocníka v domácnosti

Spoločnosť Xiaomi má vo svojich produktových radách naozaj množstvo bláznivých zariadení, ktoré sa len tak často nevidia. Medzi takéto produkty môžeme najnovšie zaradiť aj nový hoverboard s názvom Xiaomi Ninebot Lu Meng No. 9. Zaujímavý je najmä tým, že sa v priebehu niekoľkých sekúnd dokáže zmeniť na robotického pomocníka, či už do domácnosti, alebo na pomoc pri ceste z nákupov.

Inteligentný pomocník v akomkoľvek prostredí

Ninebot je prakticky spojenie klasického elektrického hoverboardu a inteligentného robota, ktorý sa dokáže bezproblémovo autonómne prepravovať po byte, dome, alebo ulici. Celý systém je poháňaný procesorom Intel Atom, ktorý neustále spracováva informácie z 5 kamier a 5 mikrofónov. Na základe získaných dát sa dokáže robot zorientovať takmer v hocijakom priestore, keďže si vďaka fotografiám vie vyskladať virtuálnu 3D mapu daného priestoru. Vyskladanie takejto mapy mu následne umožňuje pohyb v úplne neznámych priestoroch a tak môže byť robot použitý aj pri ceste do obchodu. Robot po zadaní príkazu bude používateľa nasledovať všade tam, kde mu to jeho „zručnosti“ umožnia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Xiaomitoday.com

Potencionálnych využití je naozaj mnoho

Spoločnosť Xiaomi robota nevyvinula pre využitie v jednej jedinej oblasti. Jednou z jeho hlavných funkcií je vytváranie fotografií, takže robot môže byť využívaný aj takýmto spôsobom. Kamery na každej strane dokážu vytvárať naozaj vysokokvalitný video záznam, ktorý je možné pozerať, poprípade ukladať priamo na smartfón používateľa. Ďalej môže byť využitý aj ako dopravný prostriedok v meste. Podľa Xiaomi je ale robot vhodný aj na ďalšie profesionálne účely a aktivity. Na celé zariadenie sa dá totižto pridať množstvo špeciálnych modulov, ktoré jeho funkcionalitu posunú na úplne iný level. Vďaka modulom sa z neho následne stáva vynikajúce moderné zariadene, ktoré si dokáže každý zákazník prispôsobiť presne jeho potrebám.

Zdroj: Xiaomitoday.com

Ako to už pri takýchto produktoch býva zvykom, Xiaomi Ninebot Lu Meng No. 9 je momentálne dostupný iba na čínskom trhu a to za 9988 Yuanov, čo je v prepočte približne 1250 eur. Do iných kútov sveta sa zrejme tak skoro nedostane, keďže aktuálne dokáže komunikovať iba v čínštine.

Zdroj: xiaomitoday.com, úvodný obrázok (Xiaomitoday.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close