SpravodajstvoTechnológie

Zoznámte sa s ďalším humanoidným robotom s menom Digit. V budúcnosti ho možno uvidíte pobehovať po ulici

Robotika 21. storočia je jednoznačne jednou z najzaujímavejších oblastí, ktoré vo svete technológii za posledné roky pozorujeme. Najväčšie technologické pokroky sme v minulosti zaznamenali najmä v oblasti humanoidných robotov, prevažne od spoločnosti Boston Dynamics, ktorá patrí medzi svetovú špičku. Tá má ale najnovšie naozaj silného konkurenta – tým je najnovší robot s menom Digit od spoločnosti Agility Robotics.

Humanoidný robot Digit

Robot Digit vyzerá na prvý pohľad naozaj zaujímavo, nie len svojim vzhľadom, ale aj celkovou stavbou a pohybmi. Jeho chôdza je dotiahnutá takmer do robotickej dokonalosti a zo zverejnených videí je jasne vidieť, že si robot poradí aj v obtiažnejšom teréne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jeho využitie v budúcnosti?

Ako by sa dal ale takýto robot vôbec využiť? I keď nám jeho využitie momentálne nedáva moc zmysel, v budúcnosti by mohol nahradiť napríklad doručovacie služby – kuriérov, poštárov. Spoločnosť Agility Robotics takúto víziu načrtla už v jednom zo svojich starších videí, kde čiastočne predviedla schopnosti robota a jeho možné budúce využitie. Bohvie, možno sa o pár rokov stretnete na ulici…

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close