SpravodajstvoXiaomi

Zoznam Xiaomi zariadení ktoré získajú Android 12, sa opäť rozšíril: V akej fáze je váš model?

Xiaomi prináša aktualizovaný zoznam podporovaných smartfónov pre Android 12. Pozrite sa, v ktorej fáze sa aktuálne nachádza váš model.

Operačný systém Android tento rok predstavil svoju dvanástu generáciu s interným názvom Snow Cone. Už čoskoro sa táto verzia má rozšíriť medzi prvých používateľov a na svoju aktualizáciu čakajú i majitelia smartfónov od Xiaomi, resp. i Redmi, Poco a Black Shark. V poslednej dobe sa zoznam podporovaných smartfónov značne mení v závislosti od fáz, v akých modely sú, no tento raz nám na zoznam pribudli i ďalšie modely. Ako v súčasnosti vyzerá aktualizačný plán čínskeho giganta pre Android 12? Pozrite sa na to s nami.

Na zoznam pribudli nové modely a interné testovanie sa rozšírilo

Keď sa pozrieme na rozsiahly zoznam, ktorý pripravili leakeri zo Xiaomiui a uverejnili prostredníctvom sociálnej siete Twitter, všimneme si najmä nové modely na zozname. Ide o zariadenia, ktoré zatiaľ nie sú predstavené, no vďaka zoznamu sa potvrdzuje ich pomenovanie i existencia. Aké novinky teda vidíme? Ide konkrétne o modely Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro a Mi 11 Lite NE.

Na niektorých týchto modeloch však už prebieha i interné testovanie najnovšieho systému Android 12. Rozprávame sa o Xiaomi 11T Pro a smartfóne s názvom Mi 11 Lite NE. Testovanie sa však rozšírilo i o modely Redmi Note 10 Pro na našom trhu, nový Redmi 10 a taktiež v ňom nájdeme i 4G verziu smartfónu Mi 11 Lite.

Kedy môžeme očakávať príchod aktualizácií i ku nám?

I keď sa zoznam podporovaných zariadení pre Android 12 pomaly formuje do finálnej formy, neznamená to, že najnovší systém príde do vášho smartfónu v najbližších dňoch. Ako sme už avizovali, „dvanástka“ by mohla byť vypustená na verejnosť v priebehu tohto či budúceho mesiaca.

Ak však nevlastníte vlajkový smartfón, na aktualizáciu si zrejme ešte nejakú dobu počkáte. Našťastie nám tento zoznam poukazuje na modely, ktoré získajú aktualizáciu skôr ako iné. Ak ste teda vo fáze interného beta testovania, už v blízkej dobe by ste sa mohli dočkať.

V ktorej fáze sa nachádza vás smartfón? A dostanete ešte najnovší Android 12? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close