ANDROIDBezpečnosťSpravodajstvo

Známy obchod s Android aplikáciami bol hacknutý. Zverejnených bolo viac ako 20-miliónov účtov

Známy obchod s aplikáciami, Aptoide, ktorý má viac ako 150-miliónov bol hacknutý

Hackeri a iní záškodníci neoddychujú ani počas týchto náročných dní, ktoré aktuálne prežívame. Zahraničný portál zdnet.com upozorňuje používateľov známeho obchodu s aplikáciami, Aptoide, že 39-miliónov účtov bolo hacknutých, z čoho 20-miliónov je online na hackerskom fóre.

Dáta, ktoré sa dostali týmto spôsobom von obsahujú e-mailové adresy používateľov vrátane ich mien, IP adresy, detaily o ich zariadeniach, dátum narodenia (ak ich používateľ vyplnil)  vrátane hesiel v hash forme. Únik týchto dát obsahuje používateľské účty, ktoré boli registrované do služby v časovom rozpätí od 21. júla 2016 do 28. januára 2018.

Aptoide-data
zdroj: zdnet.com

Portál ďalej píše, že dáta sú dostupné v rámci známeho hackerského fóra pričom ich je možné stiahnuť do týchto chvíľ. Podľa oficiálnych informácií v službe je celkovo registrovaných viac ako 150 miliónov používateľov naprieč celým svetom. Spoločnosť sa do týchto chvíľ k vzniknutej situácii nevyjadrila.

Phishing býva obľúbenou formou útokov

Takto získané dáta môžu byť zneužité rôznymi formami. Potenciálni záškodníci ich môžu využiť napríklad za účelom rôznych phishing útokov. Len pred pár dňami sme mohli čítať napríklad o tom, že phishing útoky sú vcelku populárnymi nástrojmi hackerov. Google napríklad povedal, že denne čelí viac ako 100-miliónom e-mailov, ktoré javia znaky phishingu. Spoločnosť Check Point Research zase poodhalila, že viac ako 30% dát, ktoré boli ukradnuté alebo iným spôsobom zneužité v priebehu prvého kvartálu tohto roka, pochádza práve z tohto typu útokov.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close