AppleSpravodajstvo

Známy analytik so zameraním na Apple hovorí, že ich hlavným produktom v budúcnosti nebude iPhone, ale tento produkt!

Je možné, aby Apple nahradil ich hlavný produkt, iPhone, iným zariadením? Známy analytik hovorí, že áno. Stane sa tak do 10 rokov.

Spoločnosť Apple sa nám spája najmä s telefónmi iPhone a to aj napriek tomu, že pod logom spoločnosti sa predáva i množstvo iných produktov. Môžeme dnes konštatovať, že telefóny sú bezpochyby tým, čo amerického giganta vystihuje. Do budúcnosti by sa to mohlo však zmeniť, píše portál 9to5mac.com.

Apple by mohol nahradiť iPhone telefóny iným produktom, myslí si známy analytik

Portál 9to5mac sa odvoláva na známeho analytika Ming-Chi Kuo, ktorý je vo svete fanúšikov spoločnosti dobre známym. Ten prišiel najnovšie so zaujímavou predikciou, ktorá hovorí o tom, že Apple by mohol v budúcnosti nahradiť iPhone telefóny iným produktom.

Analytik hovorí o tom, že aj keď je dnes Apple najhodnotnejšou firmou na svete, tak Tim Cook bezpochyby dobre vie, že stratégiu spoločnosti nemôžu stavať najmä okolo jedného produktu. S ohľadom na to Ming-Chi Kuo sa domnieva, že budúcnosť spoločnosti Apple je spojená s rozšírenou realitou a úspechom náhlavnej súpravy Apple AR.

Kuo hovorí, že cieľom spoločnosti Apple preto je postupné nahrádzanie iPhone telefónov za zariadenia podporujúce AR, ako je napríklad vyššie spomínaná náhlavná súpráva. Malo by sa tak stať približne do 10 rokov, dodáva analytik.

„Cieľom spoločnosti Apple je nahradiť iPhone telefón AR zariadením a to do desiatich rokov,“ ďalej hovorí: „dodávky náhlavných súprav AR za desať rokov presiahnú najmenej jednu miliardu kusov.“ hovorí Kuo.

Kuo v rámci svojich ďalších vyjadrení hovorí, že aj keď nevie s istotou dnes povedať, či bude táto súprava plne schopnou pracovať i bez iPhone telefónov, tak tomu verí, že áno. Ďalej uvádza, že na to, aby tento typ produktu uspel, tak musí ísť o hlavný produkt spoločnosti, okolo ktorého vybuduje Apple celý ekosystém.

Dnes môžeme len špekulovať, či sú jeho slová pravdivými, alebo či spoločnosť v budúcnosti takto radikálne zmení paradigmu používania smartfónov na iný druh zariadenia. Na druhej strane treba povedať, že Apple nastavil štandard toho, ako dnes smartfóny vyzerajú a ako fungujú, tak prečo by to nemohol urobiť i pri novom type produktu?

Veríte, že iPhone telefóny by mohli byť v budúcnosti nahradené takýmto typom zariadenia? Dajte nám vedieť nižšie váš názor na túto tému.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close