AppleSpravodajstvo

Žena ženie Apple pred súd, lebo cez „gamblerskú aplikáciu“, ktorá nemala byť v obchode, minula tisíce dolárov

Žena obviňuje Apple, že porušuje pravidlá vlastného obchodu a propaguje hazardné hry, ktoré by tam vôbec nemali byť

Apple častokrát musí čeliť rôznym súdnym sporom. V mnohých prípadoch, si v duchu možno povieme, že za žalobou stojí racionálny dôvod, tentokrát však musíme konštatovať, že najnovší súdny spor je z kategórie absurdnejších.

Portál appleinsider.com poukazuje na súdny spor, ktorý započal vo štvrtok tohto týždňa na americkom okresnom súde pre okres v Connecticute.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Apple môže za všetko“

Apple nie je svätou spoločnosťou, ale to automaticky neznamená, že „môže za všetko zlé“, čo sa nám prihodilo. Karen Workman hovorí, že v dôsledku propagácie aplikácie „Jackpot Mania“  v obchode App Store, minula od roku 2017 3.312,19 dolárov za nákup mincí, ktoré sú využívane za účelom hrania hry.

Podľa obžaloby spoločnosť Apple pochybila. Žalobkyňa totiž argumentuje tým, že hazardné aplikácie sú v obchode App Store zakázanými. Ide o vlastné pravidlo spoločnosti. Ďalej dodáva, že hoci aplikácia je dostupnou „zadarmo“, tak obsahuje vlastnú menu, ktorú hráči nakupujú v rozhraní aplikácie za účelom rozšírenia funkcií,  a preto by mala patriť do kategórie „hazardných hier“. Ďalej hovorí, že sa na hre stala závislou. Inými slovami, z dôvodu porušenia pravidiel obchodu, sa stalo závislou na hraní tejto hry, v ktorej utratila nemalú sumu peňazí.

„Spoločnosť Apple nie je menším alebo náhodným účastníkom týchto nelegálnych hazardných hier. Je hlavným propagátorom a sprostredkovateľom nelegálnej činnosti. Apple si zachováva diktátorskú kontrolu nad tým, ktoré aplikácie je možné stiahnuť z App Store, a nad spôsobom platby, prostredníctvom ktorého je možné v nich nakupovať…, “ píše sa v sťažnosti.

Karen Workman preto požaduje odstránenie všetkých aplikácií tohto typu z obchodu a zároveň žiada odškodné.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close