Filmy a seriálySpravodajstvo

Zdieľate Netflix účet s niekým iným? Je možné, že vás to bude čoskoro stáť extra peniaze

Netflix začal v prvých regiónoch spoplatňovať extra poplatkom používateľov, ktorí zdieľajú svoj účet mimo svojej domácnosti.

Netflix je platformou, ktorá si získala veľkú popularitu naprieč viacerými regiónmi sveta. Výnimkou nie je ani Slovensko, či okolité krajiny. Cena predplatného však nie je nízkou a to je aj jeden z dôvodov, prečo jeden účet často zdieľa viacero používateľov.

Ešte v marci minulého roka sa objavili prvé správy o tom, že platforma Netflix zdieľanie účtov obmedzí. V rámci notifikácie, ktorú Netflix zobrazoval používateľom, platforma písala: „Ak nežijete s vlastníkom tohto účtu, potrebujete svoj účet, aby ste ho mohli pokračovať v sledovaní,..“. Išlo však len o test, ktorý nemal vplyv na reálne používanie služby, ak ste zdieľali účet s niekým iným. Rovnako treba povedať, že test prebiehal len v niektorých krajinách a to po obmedzený čas.

V januári tohto roku, rovnakú notifikáciu začali hlásiť používatelia naprieč Talianskom. Platforma bola však v súvislosti s touto témou skúpou na nové informácie. To sa najnovšie mení.

Netflix začal spoplatňovať prvých používateľov, ktorí zdieľajú svoj účet mimo domácnosti

Netflix najnovšie informuje (via beebom.com), že vystavuje v prvých regiónoch zdieľaniu účtov medzi domácnosťami stopku. Ako takou útechou pre nás môže byť, že našho regiónu sa to (zatiaľ) nedotýka. Na druhej strane, je to pravdepodobne len otázka času, kým sa to zmení.

Platforma na svojich stránkach vysvetľuje, že zdieľanie účtu medzi členmi domácnosti je v poriadku, ale medzi rôznymi domácnosťami, tomu tak už nie je. Odôvodňuje to tým, že zdieľanie účtov ovplyvňuje ich schopnosť investovať do produkcie nových filmov a seriálov. Netflix rovnako hovorí, že zdieľanie účtov ako takých, bolo pochopené používateľmi nesprávne, ako to bolo pôvodne zamýšľané.

Chengyi Long, riaditeľ produktových inovácií v spoločnosti Netflix v blogovom príspevku napísal: „Ľuďom, ktorí spolu žijú, sme vždy uľahčili zdieľanie svojho účtu Netflix pomocou funkcií, ako sú samostatné profily a viaceré streamy v našich štandardných a prémiových plánoch. Aj keď boli veľmi populárne, vytvorili tiež určitý zmätok v otázke, kedy a ako možno zdieľať Netflix. V dôsledku toho sa účty zdieľajú medzi domácnosťami, čo ovplyvňuje našu schopnosť investovať do skvelých nových seriálov a filmov pre našich členov.“ Long ďalej dodáva: „Takže posledný rok sme pracovali na spôsoboch, ako umožniť členom, ktorí zdieľajú účet mimo svoju domácnosť, aby to urobili jednoducho, bezpečne a zároveň zaplatili o niečo viac.“

Netflix tieto zmeny testuje naprieč krajinami Čila, Kostarika a Peru. V prípade, ak majú používatelia záujem pridať ďalšieho používateľa, môžu tak spraviť za poplatok: 2 380 CLP v Čile, 2,99 USD v Kostarike a 7,9 PEN v Peru.

Zdieľate aj vy svoj účet ešte s niekým iným? Boli by ste ochotný priplatiť si, ak by sa Netflix rozhodol spraviť rovnaký krok aj u nás? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mimochodom, podľa dát spoločnosti ešte z minulého roka, tak z 10 používateľov až 4 pristupujú k službe pomocou zdieľaného účtu.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close