Filmy a seriálySpravodajstvo

Zdieľate Netflix s ďalšími osobami? Takto určí, komu zablokuje prístup k obsahu a komu nie

Netflix plánuje priniesť významné obmedzenie pre používateľov so zdieľaným účtom. Po novom tieto účty bude blokovať, má to ale háčik.

Streamovacia platforma Netflix je v poslednej dobe centrom pozornosti medzi jej používateľmi aj ďalšími osobami. Dôvodom sú významné zmeny, ktoré táto služba plánuje. Určite ste aj vy zaregistrovali, že službe prekáža, že si používatelia medzi sebou šíria jedno konto. V takomto prípade ich tak predplatné výjde len na niekoľko eur, hoci využívajú rodinné predplatné aj mimo jednu domácnosť. To však služba nepovoľuje, s čím plánuje práve teraz skoncovať. Nakoniec sa to však udeje oveľa prísnejším spôsobom, ako sme očakávali. Populárna služba s množstvom filmového a seriálového obsahu má totiž podľa portálu andro4all.com blokovať účty, ktoré nebudú využívané v rámci jednej domácnosti. A ako to bude prebiehať si teraz prezradíme spoločne.

Netflix začne blokovať zdieľané účty

Zdieľanie účtu na Netflixe pre používateľov nie je ničím neznámym. Najdrahšie predplatné pre využívanie účtu až na štyroch zariadeniach súčasne pritom aktuálne stojí 11.99€, čo pri prerozdelení medzi štyri osoby stojí približne 3 eurá na osobu. Ak by však každý z nich využil individuálne predplatné pre jedno zariadenie, zaplatil by o niekoľko eur viac. Tento balík pre predplatiteľov totiž vyjde až 7.99€. Nečudujeme sa, že Netflix podniká kroky k tomu, aby v blízkej dobe skomplikoval používateľom zdieľanie účtov najviac, ako sa len bude dať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Netflix_titulka
Zdroj: pngegg.com, Vosvetetit.sk

Len nedávno sme sa dozvedeli, že používatelia budú môcť využívať zdieľaný účet medzi viacerými domácnosťami, no za príplatok. Ten by sa mal pohybovať vo výške okolo 3€, čím by si služba zásadne prilepšila. Teraz však Netflix používateľom udelil ranu pod pás. Už od budúceho mesiaca, teda v marci, začne blokovať prístup do služby v prípade, že nevyužívate účet v rámci jednej domácnosti. Používatelia tak budú musieť spĺňať určité kritériá, aby mohli Netflix využívať v rámci jedného konta aj naďalej.

Zdieľanie účtov bude nepraktické

K tomu, aby Netflix mohol overiť, že účet využívate skutočne len na jednej adrese, bude využívať viacero metód. V prvom rade bude overovať vašu polohu prostredníctvom IP adresy a taktiež vašej aktuálnej polohy. Ak však nebudete dodržiavať podmienky sledovania obsahu na jednej domovskej adrese, Netflix automaticky zablokuje prístup k službe na vašom zariadení a navrhne vám predplatiť si niektorý z programov v ponuke.

„Každý, kto žije na tomto primárnom mieste, bude môcť na svojich zariadeniach používať Netflix bez obmedzení.“

V prípade, ak nebude používateľ sledovať službu z primárneho miesta, tak prístup do služby zablokuje s upozornením, že si môžete dokúpiť predplatné. No bude existovať akási výnimka. Predstavte si situáciu, že bývate v susednom meste, no na víkendy chodíte domov k rodičom. V tomto prípade budete musieť otvoriť aplikáciu Netflixu na domovskej adrese aspoň raz za mesiac. Okrem toho však budete musieť sledovať aj nejaký ten obsah, aby si Netflix overil, že službu skutočne využívate a patrí vám. V opačnom prípade vám však služba zablokuje prístup k obsahu. Pre lepšiu predstavu si predstavte, že máte dva televízory, jeden doma a a druhý u rodičov. Aby ste mohli používať televízor u rodičov, tak by ste ho museli preniesť domov nech si algoritmus myslí, že toto je vaša primárna adresa. Zároveň by ste tu museli niekoľko hodín sledovať aj obsah. Takto by ste to museli opakovať každý mesiac, čo je už nepraktické.

Taktiež bude existovať výnimka, ak by ste išli na dovolenku. Netflix vymyslel riešenie, že si budete môcť vygenerovať časovo obmedzený kód, aby ste mohli obsah sledovať napríklad pri mori. Ak ale dovolenka alebo obdobie mimo domova presiahne tento čas, Netflix varuje, že zariadenie môže byť zablokované.

Zdieľate účet na Netflixe so známymi? A bude sa toto obmedzenie týkať aj vás? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close