SpravodajstvoXiaomi

Zdá sa, že aj Xiaomi softvérovo ovplyvňuje výkon svojich smartfónov. Naznačuje vývojár platformy Geekbench

John Poole z platformy GeekBench hovorí, že Xiaomi softvérovo ovplyvňuje výkon smartfónov. Rozdiel vo výkone pritom nie je zanedbateľný.

Mnohí z nás pred kúpou nového zariadenia sa snažia o ňom zistiť čo najviac informácií. Nie je preto ničím nezvyčajným, ak študujeme rôzne recenzie, či sa pozeráme po výkonnostných rebríčkoch. Začiatkom tohto mesiaca vyplávalo na povrch, že kórejský gigant, spoločnosť Samsung, softvérovo upravuje výkon niektorých modelov telefónov podľa toho, s akou aplikáciou práve pracujete. Spoločnosť si medzičasom priznala chybu a začala distribuovať aktualizáciu, ktorá tento problém rieši. Zdá sa, že Samsung ale nie je jediný, kto softvérovo ovplyvňuje výkon smartfónov.

Výkon smartfónov softvérovo ovplyvňuje aj Xiaomi, hovorí Poole

John Poole, jeden z vývojárov platformy GeekBench, ktorá porovnáva výkon smartfónov píše, že Xiaomi rovnako softvérovo ovplyvňuje výkon telefónov. Konkrétne poukazuje na zariadenie Mi 11, ktoré softvérovo upravuje výkon podľa toho, akú aplikáciu práve používate. Asi nikomu netreba zvlášť hovoriť, že pri aplikáciách, ktoré merajú výkon zariadenia, smartfón ide na plné obrátky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Poole hovorí, že čínska spoločnosť využíva softvér na detekciu aplikácie, ktorú práve spúšťate. Telefón je následne schopný regulovať množstvo dodávanej energie pre procesor, RAM a ďalšie komponenty, čo vplýva na celkový výkon zariadenia.

Vývojár v rámci niekoľkých statusov ďalej vysvetľuje, že potom, ako spustil maskovanú verziu aplikácie GeekBench, tak softvér negatívne ovplyvnil výkon zariadenia v porovnaní so štandardou verziou aplikácie. Rozdiel pritom nie je zanedbateľný. V prípade testu s jedným jadrom, rozdiel bol na úrovni 30%. V prípade viacjadrového testu, rozdiel vo výkone bol 15%.

Samsung ovplyvňovanie výkonu zariadenia vysvetľoval najmä lepším riadením tepla. Môžeme predpokladať, že to isté sa snaží dosiahnuť aj Xiaomi. Je na tom však smutné, že čínsky gigant takéto ovplyvňovanie výkonu riadne nekomunikuje. Môže ísť tak o dvojsečnú zbraň, ktorá vrhá na Xiaomi zlé svetlo. Záverom musíme uviesť, že aktuálne nevieme povedať, či dochádza k ovplyvňovaniu výkonu aj iných modelov, ako je Mi 11.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close