Zdá sa vám, že má váš smartfón slabšiu výdrž batérie? Xiaomi nám aktualizáciou prinesie lepšiu výdrž!

Nadstavba MIUI 13 nám ponúkne až o 10% vyššiu výdrž batérie v Xiaomi smartfónoch. Rozdiel vo výdrži je naozaj viditeľný.

Bateria
Zdroj: Vosveteit.sk (Xmobile)

Výdrž batérie smartfónu a jej celková kapacita trápi nejedného používateľa smartfónu. A i keď sa dnešné kapacity batérií pohybujú pokojne okolo 5000mAh a navyše sa kombinujú s rýchlym nabíjaním, niekedy nám jednoducho nie je dosť. Dôvodom môžu byť i aplikácie, ktoré sú dnes na náš smartfón náročnejšie a spotrebúvajú väčšie množstvo energie. S týmto problémom sa dá bojovať dvoma spôsobmi. Buď nám výrobcovia smartfónov ponúknu väčšie kapacity batérií alebo tento problém softvérovo optimalizujú. Xiaomi sa rozhodlo pre druhú možnosť a informuje nás, že výdrž kapacity batérie sa zvýši. Spoločnosť nás o tom informovala prostredníctvom účtu na sociálnej sieti Twitter a veríme, že sa tejto optimalizácie už neviete dočkať.

Väčšia výdrž batérie pre Xiaomi smartfóny

Systémová optimalizácia výdrže batérie je niečo, čo určite poteší nejedného fanúšika Xiaomi. Ak vás teda doteraz trápila nedostatočná výdrž batérie, spolu s nadstavbou MIUI 13 sa to má vyriešiť. Xiaomi nám totiž sľubuje až o 10% dlhšiu výdrž batérie, čo rozhodne nie je málo. Pridať si tak môžeme až niekoľko desiatok minút v priemere na jedno nabitie a už by sa nám nemalo stať, že budeme na výdrž svojho smartfónu nadávať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi týmto spôsobom prináša ďalšiu skvelú novinku do nadstavby MIUI 13 i na globálnom trhu. A veríme tomu, že optimalizáciu batérie oceníte viac ako nejaké nové funkcie či iné vychytávky. Sme veľmi radi, že sa spoločnosť tentokrát rozhodla sústrediť na pohodlie používateľov a lepší chod nadstavby. Uprednostnila to pred novými funkciami či zmenou používateľského prostredia, čo naozaj nebolo potrebné. Oveľa viac si ceníme lepší používateľský zážitok z používania smartfónu a musíme uznať, že i u nás v redakcii sme lepšiu optimalizáciu batérie pocítili na vlastnej koži.

Kedy nadstavbu MIUI 13 uvidíme v ďalších smartfónoch?

V súčasnosti sme si mohli všimnúť, že Xiaomi nám prináša nadstavbu MIUI 13 do ďalších a ďalších smartfónov. V súčasnosti tak na našom trhu môžeme vidieť aktualizáciu najmä v populárnych modeloch ako je Redmi Note 10 Pro v globálnej (MI) verzii či Xiaomi 11 Lite 5G NE v európskej (EU) verzii. Množstvo smartfónov z prvej vlny však už aktualizáciu získalo prostredníctvom testovacej Mi Pilot fázy a dostáva sa do čoraz viac zariadení. Len nedávno však spoločnosť oznámila, ktoré modely sú aktuálne na rade s aktualizáciou. Ide konkrétne o tieto modely.

  • Redmi 10 Prime, Redmi Note 10, Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10 Pro Max, Redmi Note 10 JE
  • Redmi Note 8 (2021)
  • Poco X3 NFC, Poco X3 Pro

Aktualizácia sa tak postupne dostáva i do lacnejších smartfónov, ktoré nám spoločnosť predstavila v priebehu posledného roku. Xiaomi tak nepracuje len na verziách pre drahšie smartfóny, no i pre lacnejšie modely, ktoré lepšiu výdrž batérie určite uvítajú.

Je pre vás už nadstavba MIUI 13 dostupná? A pocítili ste lepšiu výdrž batérie aj vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre