NávodyXiaomi

Zdá sa vám vaše internetové pripojenie pomalé? Vďaka tejto funkcii MIUI ho otestujete!

Ak sa vám zdá vaše internetové pripojenie pomalé, skontrolujte vo vašom smartfóne s MIUI, či náhodou nie je chyba vo vašom zariadení.

Pomalý alebo obmedzený internet nášho smartfónu nie je príjemnou situáciou najmä vo chvíli, keď sa nutne potrebujeme dostať k pripojeniu. Niekedy však nemusí byť chyba len na strane nášho poskytovateľa internetu a problém môže byť i v našom zariadení. Ako však otestovať sieť a vyriešiť problémy s internetom v našom smartfóne? Nadstavba MIUI od spoločnosti Xiaomi v sebe skrýva užitočného pomocníka, ktorý problémy objaví a vyrieši za nás. Takto ho vo svojom smartfóne jednoducho spustíte.

Problém nemusí byť vždy na strane poskytovateľa internetu

Ak ste vo vašom smartfóne v poslednej dobe zaznamenali spomalenú či obmedzenú rýchlosť vášho internetového pripojenia, problém môže byť i vo vašom zariadení. Nemusí tak ísť o výpadok vášho mobilného operátora či poskytovateľa internetu. Váš Xiaomi, resp. Redmi i Poco smartfón však vďaka nadstavbe MIUI dokáže odhaliť, kde sa problém nachádza a vyriešiť ho za vás. Riešenie funguje ako pre mobilné dáta, tak i pre pripojenie pomocou WiFi siete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako otestovať vaše pripojenie?

Určite sa pýtate, kde takúto funkciu vo vašom smartfóne nájdete. Ide o pomerne dobre viditeľnú, no ľahko prehliadnuteľnú funkciu v aplikácii Zabezpečenie, ktoré je súčasťou predinštalovaných aplikácií nadstavby MIUI. Funkciu Test siete tak nájdete jednoducho týmto spôsobom.

  • Otvorte aplikáciu Zabezpečenie
  • Prejdite na spodnú časť aplikácie
  • Zvoľte možnosť Test siete
  • Klepnite na nápis Kontrola

Veríme, že všetko u vás prebehlo bez problémov a neregistrujete žiadne neželané správanie vášho internetového pripojenia. Ak by sa vám však vaše pripojenie zdalo predsa len pomalé a po technickej stránke by fungovalo všetko tak, ako má, tak vám odporúčame si zapnúť extrémny režim pre vaše WiFi pripojenie. Váš smartfón tak využije signál efektívnejšie a vaše prehliadanie bude aspoň o niečo rýchlejšie.

Poznali ste tento test siete vo vašom Xiaomi, Redmi či Poco smartfóne? Alebo poznáte nejakú inú alternatívu pre test siete? Nezabudnite sa s nami o tom podeliť dolu v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close