Zdá sa vám váš Samsung pomalší, než inokedy? Nejde len o pocit. Takto ľahko opravíte túto chybu

Samsung používatelia hlásia, že ich telefóny reagujú pomalšie, než bežne. Na opravu tejto chyby stačí urobiť jednoduchý úkon alebo počkať na opravnú aktualizáciu.

Trápi vás pomalý smartfón?
Zdroj: Pixabay (USA-Reiseblogger) koláž: vosveteit.sk

Pomalý smartfón, sekanie či iné problémy so zariadením, môžu byť frustrujúce. Platí to obzvlášť, ak máte drahšie zariadenie, pri ktorom predpokladáte, že všetko pôjde ako švajčiarske hodinky.

Niekedy ale rôzne chyby vo softvéri spôsobujú, že telefón môže sekať, resp. mobil nefunguje tak, ako by mal. Ak máte telefón od spoločnosti Samsung a pocítili ste v nedávnej minulosti náhle spomalenie zariadenia, hoci ide o jeden zo znakov, že máte v mobile vírus, tak to nemusí byť tento prípad, upozorňuje web phonearena.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spomalil sa vám váš Samsung? Môže ísť o bug

Zabudnime teraz na to, že v telefóne môžete mať škodlivý softvér. Web najnovšie upozorňuje na to, že viacero používateľov hlási problémy so smartfónmi spoločnosti. Konkrétne, že im telefón ide ako v lete na saniach. Inými slovami, reaguje pomaly. Zdá sa ale, že nejde o problém, ktorý trápi pár jednotlivcov. Nepríjemnosti podľa zverejnených správ netrápia ale len majiteľov dostupnejších telefónov, ale aj tých, ktorí majú vo vrecku nohavíc vlajkové lode, ako je napríklad Galaxy S23 a ďalšie.

Chybu priznáva aj spoločnosť Samsung, ktorá ale v tomto prípade je v tom pravdepodobne nevinne.

Na stránke fóra Samsungu jeden z moderátorov píše, že problém evidujú a pracujú na náprave.

„Bolo potvrdené, že rýchlosť spúšťania aplikácie sa spomaľuje, keď sa zariadenie používa dlhší čas po aktualizácii systémového softvéru Google.“, hovorí moderátor fóra.

Ďalej dopĺňa, že odstrániť tento problém je možné pomocou reštartovania zariadenia. Rovnako hovorí, že už vydali aktualizáciu, ktorá vzniknutý problém rieši.

„..v prípade zariadení, ktoré problém zaznamenali, je na vyriešenie problému potrebný reštart.“, doplňuje moderátor.

Podľa dostupných informácií problém spôsobuje májová aktualizáciu systému Obchodu Play. Postupne je uvoľňovaná už ale júlová aktualizácia. Znamená to, že ak problém evidujete, a svoj telefón nereštartujete, alebo reštart nepomôže, tak v priebehu nasledujúcich dní, by sa problém mal vyriešiť sám potom, ako vám do telefónu príde aktualizácie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre