SamsungSpravodajstvo

AKTUALIZOVANÉ: Zdá sa vám váš Samsung pomalší? Nemusí to byť len pocit, hlásia používatelia telefónov spoločnosti. Čo sa deje?

Používatelia telefónov Samsung hlásia, že ich zariadenia sú pri niektorých aplikáciách a hrách pomalšie. Má byť za tým systémová aplikácia „GOS“.

Zdá sa vám, že váš telefón Samsung je pomalším v porovnaní s inými papierovo slabšími smartfónmi? Prípadne, že hry a aplikácie nejdú tak plynulo, ako v minulosti? Nuž, tento pocit môže byť založený na pravde, ukazujú najnovšie zistenia, na ktoré poukazujú používatelia telefónov spoločnosti prostredníctvom fóra Reddit.com.

AKTUALIZOVANÉ 4.3.2022 19:27 – vyjadrenie spoločnosti Samsung nájdete nižšie v článku.

Výkon telefónov je systémovo obmedzený, tvrdia používatelia

Podľa všetkého za zhoršením výkonu smartfónov Samsung stojí systém „GOS“, teda Game Optimization Service. Tento systém má optimalizovať výkon zariadenia pri približne 10-tisícoch aplikáciách a hrách.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Medzi nimi nájdeme viacero známych hier, napríklad Genshin Impact, či aplikácie od spoločnosti Microsoft. Obmedzenia sa dokonca dotýkajú aj časti systémových aplikácií. Zaujímavosťou však je, že touto optimalizáciou nie sú ovplyvnené aplikácie, ktoré merajú výkon zariadenia.

„Toto mi odpálilo hlavu!

Nainštaloval som Genshin Impact na môj S8, keď bol spustený, bol perfektne hrateľný. Potom to išlo dolu vodou až do bodu, keď som hral hru už iba na PC. Myslel som si, že je to preto, že aktualizácie sú časom obtiažnejšie a viac som na to nemyslel, je to predsa starý telefón. Keď som to videl (pozn. redakcie: informácie o problémoch s GOS), pokračoval som v obmedzovaní GOS a spustil som hru znova a áno, je to opäť plynulé! Teraz musím nájsť spôsob, ako túto funkciu raz a navždy vypnúť…“ píše deuxfleurs, jeden z používateľov fóra.

Podobných komentároch, ako napísal deuxfleurs, by ste naprieč internetom našli desiatky.

Niektoré správy dokonca naznačujú, že GOS ovplyvňuje aj rozlíšenie obrazovky. Aktuálne nepoznáme žiadne podrobné informácie, prečo Samsung ovplyvňuje výkon svojich telefónov. Podľa všetkého to má však súvis s úsporou energie a snahou spoločnosti, aby zabránili prehrávaniu zariadenia. Aktuálne však treba uviesť, že žiadne oficiálne informácie zo strany spoločnosti nemáme. Pevne však veríme, že sa to čoskoro zmení.

AKTUALIZOVANÉ 4.3.2022 19:27

Medzičasom sa k vzniknutej situácii vyjadrila aj spoločnosť Samsung. Plné znenie vyjadrenia, si môžete prečítať nižšie.

„Našou prioritou je poskytovať najlepšiu zákaznícku skúsenosť plynúcu z používania našich smartfónov. Funkcia Game Optimizing Service (GOS) bola navrhnutá tak, aby pomohla herným aplikáciám dosahovať vysoký výkon a zároveň efektívne riadila teplotu zariadenia. Služba GOS neupravuje výkon neherných aplikácií. Vážime si spätnú väzbu, ktorú dostávame k našim produktom, a po starostlivom uvážení plánujeme čoskoro vydať aktualizáciu softvéru, ktorá umožní používateľom ovládať výkon herných aplikácií.“

Postrehli ste problémy s výkonom vášho telefónu aj vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close