SpravodajstvoXiaomi

Zbohom, aktualizácie! Tieto Xiaomi zariadenia od dnes strácajú oficiálnu podporu!

Aktualizácie nadstavby MIUI končia hneď pre tri zariadenia. Od dnešného dňa tak tieto smartfóny získajú už len bezpečnostné záplaty.

Xiaomi je výrobcom, ktorý je známy dlhou softvérovou podporou pre svoje smartfóny. Všetko má však svoj koniec a dnešným dňom svoju púť končia hneď tri populárne zariadenia čínskeho giganta. Tieto smartfóny prichádzajú o ďalšie verzie systému MIUI 12, nedostanú sa teda ani na systém MIUI 12.5 či MIUI 13. Bezpečnostné aktualizácie však ostávajú zachované, informuje portál Xiaomiadictos.com. Ďalšou dobrou správou je, že spomedzi týchto troch zariadení je iba jedno dostupné na európskom trhu.

Zbohom, aktualizácie

S novým systémom sa len po dvoch rokoch od vydania bude musieť rozlúčiť model Redmi Note 7. Po jeho boku o aktualizácie prichádza i jeho Pro verzia dostupná len v Číne a model Mi CC9e. Absencia budúcich aktualizácií je pre majiteľov šokom, pretože Xiaomi zvyčajne udržuje smartfóny pri živote aspoň 3 roky. Na druhú stranu treba povedať, že v roku 2019 sme sa dočkali série Redmi Note 7 i Redmi Note 8, takže „sedmičky“ sú už tri generácie staré. Model Redmi Note 7 teda skončí na verzii systému Android 10 a nadstavbe MIUI 12.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Redmi Note 7

Model Redmi Note 7 ako jediný európsky smartfón zo zoznamu bol predstavený ešte vo februári 2019. Okamžite si získal srdcia fanúšikov, keď priniesol prelomové technológie do strednej triedy. Smartfón získal i úplne nový dizajn, ktorým sa odlíšil od svojich predchodcov. Za dizajnom však stálo osamostatnenie značky Redmi, ktorá so „sedmičkou“ debutovala prvýkrát ako Redmi by Xiaomi.

I keď smartfón patril do kategórie mid-range smartfónov, absencia budúcich aktualizácií nám láme srdce, pretože ide o pomerne nové zariadenie. Druhým dychom treba dodať, že jeho nástupca predstavený len o pár mesiacov neskôr, Redmi Note 8 si aktualizácie zachováva a prisľúbenú má i nadstavbu MIUI 12.5! Zoznam zariadení, ktoré získavajú systém MIUI 12.5 medzi prvými je už na svete, pozrite sa na tento článok.

Priznajte sa, vlastnili ste prelomovú „sedmičku“? Alebo na nej stále fungujete? Bezpečnostné aktualizácie ostávajú ďalej zachované, preto ak vám nevadí absencia nových funkcií, smartfón je stále bezpečné používať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close