ANDROIDSpravodajstvo

Zatiaľ čo všetci čakáme na Android 12, Google pripravuje Android 13: Uniklo niekoľko noviniek z novej verzie systému

Android 13 prinesie množstvo nových funkcií, medzi ktoré môžeme zarátať i tieto tri hlavné. Pozrite sa, na čo sa môžeme tešiť.

Operačný systém Android 12 Snow Cone je tu s nami len pár mesiacov, no už teraz vychádzajú na verejnosť prvé informácie o Androide 13. Okrem sladkého názvu systému sa však dozvedáme i o niekoľkých nových funkciách, medzi ktorými bude jedna veľmi významná. Tej sme sa venovali už v predchádzajúcom článku, no nových funkcií a úprav bude oveľa viac. Informácie o nich nám prináša známa Xiaomi komunita Xiaomiui a už teraz vieme povedať, že ak sa nám pozdával Android 12, Android 13 nás oslní. Ste zvedavý, čo všetko nás u nového Androidu čaká? Pozrite sa na to spolu s nami!

Nastavenia TARE

Hneď na začiatok si povieme, že nový Android 13 získa prezývku po obľúbenom sladkom pokrme Tiramisu. Android 13 Tiramisu toho ponúkne naozaj mnoho a jednou z najväčších a najužitočnejších funkcií bude The Android Resource Economy. Skratka pre túto funkciu bude TARE a Google ňou bude môcť obmedzovať počet procesov, ktoré prebiehajú prostredníctvom aplikácie. Tieto procesy sa budú odvíjať od úrovne nabitia batérie a taktiež procesov, ktoré si bude aplikácia vyžadovať. A výsledkom má byť práve vyššia výdrž batérie.

Nové rozloženie uzamknutej obrazovky

Android 13 má priniesť nové rozloženie uzamknutej obrazovky, ktoré sa bude týkať najmä hodín. Tie sa majú nachádzať v dvoch riadkoch spolu s dátumom, no akonáhle príde notifikácia, dátum sa presunie do jedného riadku spolu s hodinami. Google tak chce šetriť miesto na uzamknutej obrazovke a priniesť o niečo minimalistickejší dizajn. Nižšie sa môžete pozrieť na snímku nového rozloženia uzamknutej obrazovky.

Uzamknutá obrazovka Android 13
Zdroj: Xiaomiui.net

Povolenia pre notifikácie

Určite viete, že akonáhle si aplikácia žiada povolenie napríklad pre využitie polohy či mikrofónu, musí sa vás na to spýtať. V systéme Android 13 Tiramisu má byť takáto žiadosť prítomná i pre notifikácie. Akonáhle vás teda aplikácia bude chcieť informovať prostredníctvom notifikácií, bude si na to musieť vyžiadať povolenie. Zdá sa teda, že je konečne koniec nepríjemných upozornení, ktoré musíme manuálne vypínať. Ak ich pri prvom spustení aplikácie nepovolíme, jednoducho nebudú prítomné.

Noviniek v systéme Android 13 Tiramisu bude samozrejme viac, ide len o prvé informácie ohľadom pripravovaného systému. Očakávame však, že sa nový systém od Googlu nedostane na verejnosť skôr ako na prelome tretieho a štvrtého kvartálu roku 2022.

Čo poviete na novinky týkajúce sa najnovšieho pripravovaného systému od Googlu? Očarila niektorá i vás? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close