Zariadenia od Xiaomi získajú dlhšiu výdrž batérie: Spoločnosť predstavila veľkú novinku!

Xiaomi prináša do svojich zariadení novú funkciu. Bude vedieť výrazne ovplyvniť výdrž batérie na jedno nabitie.

Xiaomi smartfon_logo
Zdroj: Vosveteit.sk

Získať dlhšiu výdrž batérie môžeme rôznymi spôsobmi. Môžeme vsadiť na smartfón s veľkou kapacitou batérie a pri jej opotrebení si ju môžeme nechať vymeniť v servise. Rovnako môžeme vsadiť aj na rôzne tipy a triky k dlhšej výdrži batérie, pričom využijeme napríklad tmavý režim telefónu pri zariadeniach s AMOLED displejom a rovnako môžeme pracovať aj na šetrení batérie a chrániť ju pred opotrebením. Xiaomi však do svojich zariadení prostredníctvom svojej nadstavby MIUI prináša novú možnosť, ako môžeme docieliť dlhšej výdrže batérie na jedno nabitie. Novú funkciu hlbokého spánku už teraz prinesie do niektorých modelov, pričom bližšie informácie nám prináša portál xiaomiadictos.com.

Xiaomi využije potenciál úložiska typu UFS 3.1

O tom, že sa vaša batéria vybíja aj vo chvíli, kedy svoj smartfón nevyužívate, určite viete. Procesy na pozadí aj aplikácie využívajú batériu vášho smartfónu či tabletu, čo síce môže vytvárať len zanedbateľnú časť pri vybíjaní, no predsa niečo znamená. Čínske Xiaomi však prichádza s možnosťou využívania režimu hlbokého spánku, ktorý bude pracovať podobne ako pri počítačoch. Pri nečinnosti tak váš telefón či tablet prejde do spánku, kedy neprebiehajú žiadne procesy na pozadí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi 13 Lite displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Tento režim sa stane súčasťou nadstavby MIUI pre smartfóny aj tablety. Možnosť využívania režimu hlbokého spánku získame vďaka úložisku UFS 3.1, ktoré túto funkciu umožňuje dostať do zariadení. Telefóny a tablety, ktoré využívajú pomalšie UFS 3.0 úložisko či dokonce staršie tak nebudú môcť z nového režimu profitovať. V súčasnosti vieme o tom, že prvé zariadenia z dielne Xiaomi budú vedieť režim hlbokého spánku využívať. Nepôjde však o veľký počet zariadení.

Funkcia príde najskôr do dvojice tabletov

Xiaomi Pad 6 a Pad 6 Pro budú prvými zariadeniami, ktoré budú môcť režim hlbokého spánku využívať. Všetci určite dobre viete, že nadstavba MIUI sa dokáže líšiť medzi rôznymi modelmi a v prípade tejto dvojice tabletov sa stretneme s pilotným testovaním funkcie. Ak si získa medzi používateľmi dobré ohlasy, tak ju pravdepodobne uvidíme aj v niekoľkých smartfónoch, ktoré spĺňajú predpoklady. Využívanie režimu hlbokého spánku však nebude spomaľovať náš smartfón či tablet. Prebúdzanie bude takmer okamžité, pričom bude vedieť šetriť batériu.

Xiaomi 13 Pro displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Podľa zatiaľ dostupných informácií by vďaka využitiu režimu hlbokého spánku dokázal Xiaomi Pad 6 vydržať na jedno nabitie až 49.9 dní. Pro verzia tabletu by zasa mala vydržať až 47.9 dní. Ako však dopadne využívanie tohto režimu v reálnej praxi sa dozvieme až pri príchode tejto funkcie medzi prvých používateľov.

Využili by ste režim hlbokého spánku aj vo vašom zariadení? A spĺňal by váš model podmienku úložiska UFS 3.1? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre