ANDROIDSpravodajstvo

Zaplatili by ste si za systém bez reklám a pravidelné aktualizácie? I toto je jeden z návrhov pre Android!

Mal by byť operačný systém Android spoplatnený? Najnovší návrh prináša možnosť prémiovej verzie Androidu bez reklám a s dlhšou podporou.

Aktualizácie operačného systému Android sú jednoducho plné neporiadku a čakanie na nový systém býva nekonečné. Niektorí výrobcovia sa síce snažia priniesť novú bezpečnostnú záplatu do smartfónov každý mesiac, no i to nie je zvykom u všetkých. A navyše sú tu reklamy, ktoré síce pomáhajú udržať ceny smartfónov na minimálnej hranici, no i tak viacerých otravujú. Portál androidauthority.com však teraz prichádza so zaujímavou myšlienkou. Zaplatili by ste za systém bez reklám, pravidelné aktualizácie a dlhšiu podporu smartfónov?

Iné spoločnosti si dávno za tieto služby nechali zaplatiť, prečo nie Android?

Ak vezmeme do úvahy, že operačný systém Android nie je dokonalý, možno by spoločnosť Google „nakopol“ práve poplatok, ktorý by smeroval od samotných používateľov systému. Šlo by o akési predplatné prémiovej verzie systému, keďže v súčasnosti je Android úplne voľný a dostupný bez poplatku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pre príklad si vezmeme čítačku Amazon Kindle. I tá prichádza s reklamami, no za poplatok vo výške 20 dolárov sa ich zbavíte. Rovnakým riešením by mohol byť i menší poplatok pre výrobcov smartfónov, ktorí by už nemuseli vkladať do smartfónov reklamy pre zachovanie nízkej ceny.

V prípade predĺženej podpory nám ako príklad bude slúžiť Microsoft Office alebo Adobe Suite. V oboch prípadoch získavame určitú dobu podpory, no ak chceme, aby naše produkty mali podporu o niečo dlhšiu, musíme si zaplatiť. V prípade platenej verzie systému Android by sme sa tak zbavili nezmyselných dvoch či troch rokov oficiálnej podpory. Mohli by sme sa tak dočkať až niekoľkých rokov podpory navyše.

Nejde o ideálne riešenie, no stále by bolo na výber

Ako uvádza pôvodný portál, určite nejde o ideálny spôsob, ako sa dostať k nadštandardnej starostlivosti od výrobcov smartfónov či samotného Googlu. V každom prípade ide o riešenie problémov, ktoré majiteľov smartfónov trápia už dlhú dobu. Nie je tak vylúčené, že by sa spoločnosť Google mohla v budúcnosti rozhodnúť svoj systém spoplatniť.

Otázka teda ostáva, boli by ste ochotní si za takýto systém zaplatiť, alebo by ste preferovali verziu Androidu bez poplatku? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close