SamsungSpravodajstvo

Zamestnanec Samsungu pravdepodobne robil špionáž pre konkurenciu. Mal zaznamenávať dôverné informácie o výrobe čipov

Zamestnanec spoločnosti Samsung mal zaznamenávať podrobnosti o výrobe čipov. Podozrivý je zo špionáže.

Keď príde reč na špionáž, tak väčšinou nás napadnú rôzni agenti, ktorí sa snažia získať citlivé údaje spájané s chodom krajiny. Pravdou však je, že tieto aktivity nie sú výnimkou ani v súkromnom sektore.

Ako informuje portál koreajoongangdaily.com, tak kórejský gigant, Samsung, vyšetruje jedného zo svojich zamestnancov z možnej špionáže. Podľa publikovaných správ ide o zamestnanca, ktorý mal údajne získavať citlivé informácie spojené s výrobným procesom čipov. Informáciu ohľadne možnej špionáže medzičasom stihol potvrdiť už aj Samsung prostredníctvom úst hovorcu spoločnosti, píše portál.

„Osoba je vyšetrovaná pre porušenie pravidiel ochrany informácií,“ uviedol hovorca spoločnosti. „Zatiaľ však nie je známe, o aký typ ohrozených informácií ide a či ich osoba odovzdala tretej strane.“

Zamestnanec spoločnosti podľa správ publikovaných viacerými médiami mal fotografovať obrazovku počítača s dôvernými informáciami dotýkajúcimi sa výroby čipov. Za týmto účelom mal využiť smartfón a to z dôvodu, že počítačový systém blokuje vytváranie snímok obrazovky.

Podľa všetkého nešlo však len o jednu, či dve fotografie, ale o stovky strán s obchodným tajomstvom, píše sa v publikovanej správe. Média aktuálne špekulujú, že cieľom zamestnanca bolo posunúť tieto informácie tretej strane. Treba však uviesť, že Samsung túto informáciu zatiaľ oficiálne nepotvrdil. Spoločnosť rovnako nezverejnila ani podrobnosti ohľadne dát a informácií, ktoré zamestnanec zaznamenával na telefón.

Môžeme však predpokladať, že ak išlo o podrobnosti dotýkajúce sa mobilných procesorov, tak fotografoval informácie, ktoré súvisia s 5-nanometrovými alebo 3-nanometrovými čipmi.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close