APLIKÁCIE A HRYNávody

Zálohujte si vaše dáta zo smartfónu. Tento cloud ponúka 100GB zadarmo na fotky, hudbu, ale i dokumenty!

Cloudové služby sú čoraz populárnejšie pričom mnohé z nich v bezplatnom režime ponúkajú relatívne málo úložného priestoru. To však nie je prípad služby Degoo!

Mnohí z nás využívajú smartfón nielen za účelom telefonovanie, či písania správ, ale aj za účelom práce, či zábavy. V priebehu času sa preto mnohým z nás v zariadení nakopila kopa dát, pričom ich častokrát chceme mať dostupnými nielen v smartfóne, ale aj na počítači, či v inom zariadení. Ide napríklad o fotografie, videá, ale aj dokumenty. V minulosti väčšina z nás využívala najmä službu Google Drive, dnes to už však nie je v tak veľkej miere možné. Dôvodom je obmedzený úložný priestor pre fotografie, ktorý bol v minulosti neobmedzeným. V dôsledku toho sú používatelia nepriamo nútení ku kúpe dodatočného úložného priestoru. To je aj jeden z dôvodov, prečo by sme vám chceli dať do pozornosti alternatívnu službu, ktorá je dostupnou zadarmo.

Degoo ponúka bezplatne 100GB dát

Dovoľte nám dať vám do pozornosti alternatívnu cloudovú službu Degoo, ktorá ponúka až 100GB priestor, ktorý je dostupný pre používateľov bezplatne. Aplikácia funguje na veľmi jednoduchom princípe.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Po prvom spustení si vyžiada povolenie prístupu k úložnému priestoru a následne vás požiada o nastavenie priečnikov, ktoré chcete synchronizovať. Ide o fotografie, videá, dokumenty, ale i hudbu. Potom, ako zvolíte priečinky, ktoré chcete synchronizovať, tak prebehne uloženie vašich dát zo smartfónu do cloudu.

Aplikácia okrem iného ponúka aj dodatočné nastavenia. Napríklad možnosť ochrany aplikácie prostredníctvom PIN kódu. Prípadne, ak by ste mali väčšie množstvo fotografií a videí vo vašom zariadení, tak si môžete nastaviť funkciu ich optimalizácie. Rovnako aplikácia ponúka aj možnosti prispôsobenia, kedy má dôjsť k synchronizácii dát.

Degoo_nastavenia aplikacie
Zdroj: Vosveteit

Čo sa týka dostupnosti dát v cloude, tak prostredníctvom smartfónu môžete využiť prehľadného správcu súborov, ktorý je vstavaný v aplikácii. Rovnako nechýba ani možnosť uloženia dát do priečinkov so zvýšenou ochranou.

Degoo_spravca suborov
Zdroj: Vosveteit

V závere však treba dodať, že hoci cloud je bezplatným pri tarife do 100GB, tak je nevyhnutné, aby ste ho najmenej jedenkrát za 3 mesiace otvorili. Dôvodom je, že v prípade dlhšej neaktivity, služba odstraňuje účty, teda aj dáta uložené v cloude. Nemusíte sa však báť, že by ste na to zabudli. Služba v prípade neaktívnych účtov posiela používateľom notifikáciu o tom, že musia nejakým spôsobom interagovať s aplikáciou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close