SpravodajstvoZariadenia

Zakrivené displeje smartfónov sa stávajú čoraz väčším trendom: Sú však lepšie ako tie ploché?

Zakrivené displeje dnes vieme nájsť vo väčšine drahších a prémiových smartfónov. Aké so sebou prinášajú výhody?

Ak ste sa v poslednej dobe pozerali na ponuku smartfónov na trhu, určite vám do očí padli aj nejaké modely so zakriveným displejom. Zakrivené displeje sa totiž počas posledných rokov stali akýmsi symbolom vlajkových lodí a luxusných smartfónov. Ak by sme sa však sústredili na lacnejšie smartfóny, takýto typ displeja by sme medzi nimi hľadali len veľmi ťažko. Je teda zakrivený displej o niečo lepší od toho klasického plochého? A aké výhody a nevýhody so sebou prináša? Na koreň problému sa pozrel portál androidauthority.com a nám neostáva nič iné, ako túto problematiku zdieľať s vami. A možno vám tento záver pomôže pri výbere nasledujúceho smartfónu.

Zakrivené displeje dnes dominujú medzi vlajkovými smartfónmi

Keď sa povie vlajková loď spoločnosti, každý z nás si predstaví okamžite najlepšie produkty od daných výrobcov. Pre Samsung môže byť takouto vlajkovou loďou model Galaxy S22 Ultra, pre Xiaomi zasa Xiaomi 12 Pro, Honor sa zasa pýši modelom Magic4 Pro. Okrem najnovších a najvýkonnejších procesorov tieto smartfóny navyše však spájajú aj zakrivené displeje, ktorými smartfóny disponujú. Tie sa v posledných rokoch stali akýmsi trendom, po ktorom používatelia túžia, no v mnohých prípadoch vlastne ani nevedia prečo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Huawei Nova 9_zahnutie displeja_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Tieto displeje majú v skutočnosti okrem prémiového dojmu z používania smartfónu len jednu výhodu, teda menšie rámiky okolo displeja. Smartfón tak môže zobraziť viac obsahu, no tým však benefity tohto typu displeja končia. Pri používaní smartfónu sa však môžeme stretnúť s viacerými nevýhodami, ktoré tento jeden benefit displeja pokojne znegujú. Nové zariadenie by sme si teda nemali vyberať len na základe toho, že sa nám esteticky páčia zakrivené kraje displeja.

Prinášajú so sebou viacero nevýhod

Niekomu takéto displeje môžu vyhovovať natoľko, že odignorujú akékoľvek ich nevýhody. Ak však patríte medzi ľudí, ktorým smartfóny často padajú a nesprávate sa k svojmu zariadeniu v rukavičkách, siahli by sme skôr po smartfóne s plochým displejom. Na zakrivený displej sa totiž oveľa horšie zháňa ochrana, ktorá by ochránila všetky miesta. Rovnako sa horšie zháňajú aj zadné kryty na smartfón, aby nám nezaberali aj časť displeja. Ochrana nášho smartfónu s takýmto displejom teda môže byť nižšia a pri páde je oveľa vyššia šanca, že sa nám displej rozbije.

Xiaomi 12 Pro displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Rovnako sa nám môže zdať, že sa nám smartfón zle ovláda. Pre zakrivené displeje v smartfónoch si síce môžeme nastaviť, aby okraje bránili náhodným dotykom. Nie vždy však toto nastavenie musí byť účinné. Na záver by sme však pripomenuli, že takýto zakrivený displej je oveľa drahší ako klasický plochý displej. A vzhľadom k tomu, že nám takýto displej prinesie len jeden jediný benefit by sme teda za smartfón nepriplácali peniaze navyše.

Vlastníte smartfón so zakriveným displejom? Alebo preferujete plochý displej pre smartfón? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close