Spravodajstvo

Zákazníci tohto veľkého operátora sa pripoja do 5G siete v ďalšom veľkom meste!

Medzi oblasti, kde sa pripojíte do 5G siete, pribudlo mesto so 65 tisíc obyvateľmi.

V súčasnosti pri kúpe nového telefónu mnohí z nás sa pozerajú najmä po 5G smartfóne. Dôvod je jednoduchý. Zatiaľ čo v minulosti bolo pokrytie 5G sieťou skôr raritou, tak dnes je tento typ siete dostupný pre pomerne veľkú časť ľudí.

Jedným z lídrov v našom regióne, ktorý rozširuje najnovšiu mobilnú sieť najrýchlejšie, je Telekom. Operátor ešte koncom minulého mesiaca oznámil, že pokryl Nitru a jej a okolie a neskôr oznámil, že do 5G siete sa pripoja už aj prví obyvatelia Košíc. Zdá sa, že Telekom v intenzite rozširovania siete nepoľavuje.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Telekom pokryl 5G sieťou celé krajské mesto

Operátor najnovšie hlási, že pokryl ďalšie veľké krajské mesto 5G sieťou. Ide o jednu zo západných metropol s približne 65 tisícmi obyvateľov. Už asi ako tušíte, reč je o Trnave.

„Telekom pokračuje s rozširovaním 5G siete do ďalšieho mesta – a pokryl celé krajské mesto Trnava.“, prezrádza hovorca spoločnosti Michal Korec.

V Trnave je tak pokrytých 6 mestských častí: Stred, Západ, Východ, Sever, Juh, Modranka.

5G sieť Telekomu je dostupná aj v ďalších mestách a obciach Slovenska: Tu je aktuálny zoznam!

Celkovo je 5G sieť operátora k dispozícii v Bratislave, Nitre, Trnave, časti Košíc a 28 obciach.

„Aktuálne sú pokryté už nasledovné obceBernolákovo, Čakany, Čechynce (časť), Dunajská Lužná, Hamuliakovo, Hrnčiarovce nad Parnou, Hubice, Hviezdoslavov, Chorvátsky Grob (vrátane časti Čierna Voda), Ivanka pri Dunaji, Kalinkovo, Kostolná pri Dunaji, Kráľová pri Senci, Kvetoslavov, Marianka, Mierovo, Miloslavov, Most pri Bratislave, Nitrianske Hrnčiarovce, Nová Dedinka, Rovinka, Slovenský Grob, Štvrtok na Ostrove, Tomášov, Veľký Biel, Vlky, Zálesie a Zlaté Klasy.

Telekom má už pokrytú drvivú väčšinu Bratislavy 5G sieťou – 18 bratislavských lokalít: Jarovce, Rusovce, Petržalka, Staré Mesto, Nové Mesto, Kramáre, Ružinov, Trnávka, Vajnory, Rača, Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Karlová Ves, Dúbravka, Lamač, Devín, Devínska Nová Ves i Záhorská Bystrica.

V Nitre je pokrytých 13 mestských častí: Čermáň, Diely, Dolné Krškany, Dražovce, Horné Krškany, Chrenová, Janíkovce, Klokočina, Kynek, Mlynárce, Párovské Háje, Staré Mesto a Zobor

V Trnave je pokrytých 6 mestských častí: Stred, Západ, Východ, Sever, Juh, Modranka“

Už ste skúšali 5G mobilnú sieť operátora? Dajte nám vedieť vaše skúsenosti nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close