Filmy a seriálySpravodajstvo

Záhadná smrť Marilyn Monroe: Nový dokument od Netflixu ponúkne doteraz nezverejnené výpovede

Okolo úmrtia jednej z najväčších svetových ikon sa stále vznáša kopa nejasností. Kde leží pravda?

27. apríla bude mať premiéru nový dokumentárny film Netflixu, ktorý sa pozrie bližšie na tragickú smrť hollywoodskej ikony, legendárnej Marilyn Monroe. Dostupný trailer vás nechá rozmýšľať nad tým, čo sa osudnú noc 4. augusta 1962 naozaj stalo, píše portál Eonline.

Oficiálne Monroe umrela na predávkovanie sa barbiturátmi vo svojom dome v Los Angeles a jej telo bolo objavené o deň neskôr. Marilyn Monroe bola holywoodskou ikonou a sexsymbolom v 50. a 60. rokoch minulého storočia. Viaceré zdroje ale uvádzajú, že trpela psychickými poruchami a užívala návykové látky. Posledné dni pred tragickou nocou Monroe strávila vo svojom dome, kde s ňou ostávala publicistka Patricia Newcomb, správkyňa Eunice Murray, fotograf Lawrence Schiller a psychiater Ralph Greenson.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

5. augusta si Murray všimla zamknuté dvere na jej izbe a Marilyn nereagovala ani na jej volania. Keď sa dostali do izby, hollywoodska hviezda bola po smrti, príčinou bola s najväčšou pravdepodobnosťou samovražda.

Tragédia, o ktorej sa hovorí dodnes

Smrť Marilyn Monroe bola obrovskou tragédiou, ktorá zasiahla celé Spojené štáty. Pravdepodobne preto sa objavilo aj niekoľko konšpiračných teórií, ktoré ponúkajú iný pohľad na smrť hviezdy. Väčšina týchto teórií zahŕňa prezidenta Johna Kennedyho, jeho brata Roberta, alebo dokonca mafiánskeho bossa, Sama Giancana. Na základe týchto konšpirácií sa prokuratúra mesta Los Angeles rozhodla prípad v roku 1982 opätovne otvoriť. Vyšetrovanie ale neprinieslo žiadne nové dôkazy.

Jedna z konšpirácií hovorí o tom, že v smrti Marilyn Monroe mohol mať prsty brat prezidenta Kennedyho, Robert Kennedy. Ten mal mať s Marilyn aférku, ktorú herečka začala brať vážne. Bratovi amerického prezidenta sa začala vyhrážať škandálom, následkom čoho ju dal v snahe ochrániť svoju kariéru, zavraždiť. O šírenie tejto teórie sa pričinil anti-komunistický aktivista, Frank Capell. Ten obviňoval Kennedyho zo sympatizovania s komunistami a rovnaké obvinenia vzťahoval aj na ľudí blízkych Marilyn Monroe.

V dokumente Netflixu sa pozrieme na všetky okolnosti, ktoré vyšli na povrch po smrti tejto svetovej ikony. Krátka ukážka nám sľubuje nové skutočnosti, ktoré neboli od prípadu, ani jeho opätovného otvorenia, spomenuté. Dokument s názvom The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes vzniká pod taktovkou režisérky Emmy Cooper, ktorá je známa dielami ako napríklad The Last Days of Legal Highs, Mischief, alebo The Disappearance of Madeline McCann.

Hoci zatiaľ nie je jasné, čo presne dokument ponúkne, lákadlom sú nové skutočnosti, či informácie od ľudí, ktorí podľa traileru „vedia všetko o tom, čo sa osudnú noc stalo“. Pravdu o smrti Marilyn Monroe sa dozvieme už 27. apríla a aj keď nie je známe o akú pravdu pôjde, rozhodne to vyzerá na zaujímavý dokumentárny počin.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close